Ege Haberleri

  Körfez’den tüm dünyaya sefer

  Ahmet ERTAN, (DHA)
  19.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Edremit Körfez Havaalanı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılacağı törenle bugün uluslararası uçuşlara açılacak.

  BALIKESİR’in Edremit İlçesi’nde, 100 milyon liralık yatırımla yenilenen Körfez Havaalanı bugün törenle hizmete açılacak. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılacağı törenle uluslararası uçuşlara açılacak havaalanının yer aldığı Altınova-Altınoluk arasındaki Körfez hattında, Ayvalık, Burhaniye, Akçay, Güre, Zeytinli gibi önemli turizm alanları bulunuyor.
  Edremit Kaymakamı Şefik Aydın, havaalanının uluslararası uçuşlara açılmasıyla harcanan rakamın katlanarak geri döneceğini belirterek, özellikle termal turizmin bölgede çok canlanacağını söyledi. Aydın, “Bölgedeki turizm hareketi önümüzdeki 10 yıl içinde 10 katına çıkar. Havaalanı ve otellerin yapılmasıyla bölgeye inen uçaklar, turist taşıyacak. Bu gelişmeler de, gelecekte milyarlarca dolarlık gelir anlamına geliyor” diye konuştu.
  Otel yeri aranıyor
  Edremit Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ertaş da, havaalanı açılmadan Avrupa’nın bazı ülkelerinden yatırımcıların otel yapımı için yer aramaya başladığını bildirdi. Atınova - Altınoluk hattının doğa ve deniz turizmi açısından ciddi bir potansiyeli barındırdığını dile getiren Ertaş, “Balıkesir, yılda 300 bine yakın yerli ve yabancı turisti ağırlarken, bunların önemli kısmı Körfez bölgesine geliyor. Deniz ve sağlık turizmine yönelik yatırımcılar bölgede yer arayışlarını hızlandırdı, gelecek yıllarda beş yıldızlı otel sayısı artacak” dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı