Ege Haberleri

  Köprüler mercek altında

  Hürriyet Haber
  14.10.2015 - 11:45 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, 1997 yılında yapılan Göztepe ve Bayraklı yaya üstgeçidi ile üzerinden Konak tramvayı hattı geçecek Halkapınar Taşıt üst geçit köprüsünün yapı güvenliğinin belirlenmesi için harekete geçti.

   Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından hazırlanacak rapora göre köprülerde güçlendirme ve yenileme çalışması yapılıp yapılmamasına karar verilecek.

  Köprüler mercek altında

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçkuyular-Halkapınar arasında yapımına başlanacak Konak tramvayı hattının geçmesi planlanan Halkapınar taşıt üst geçit köprüsünün üzerinden geçecek taşıt ve tramvay yükleri altında yapı güvenliğinin belirlenmesi için teknik inceleme yapacak. Halkıpınar taşıt üst geçit köprüsünün yanı sıra Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda 1997 yılında yapılan Göztepe Şehit Kerem Oğuz Erbay üstgeçidi ve Altınyol’da yapılan Bayraklı yaya üst geçidinde de aynı teknik rapor hazırlanacak. Bu eski köprünün yapı güvenliği kontrol edilecek.

  Köprüler mercek altında

  Büyükşehir Belediyesi üç köprüyle ilgili teknik görüş için Dokuz Eylül Üniversitesi’ne başvuracak. Köprülerde geniş çaplı kontrolleri Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yapacak. Belediye ile Üniversite arasında bu işlem için protokol imzalanacak. Hazırlanacak rapora göre köprülerde güçlendirme ve yenileme yapılacak.

   

  Etiketler: köprü
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı