Ege Haberleri

  Konya fark attı, İzmir havlu

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  14.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de üye sayısı bakımından Konya'yı geçip, 30 Eylül'de yapılacak Büyük Kongre'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden teşekkür plaketi almayı hedefleyen AK Parti teşkilatları, havlu attı.

  Yarış, 11 Eylül günü saat 20.00'de sona erdi. İzmir, Konya'nın 7 bin 503 üye gerisinde kaldı.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Eylül'de yapılacak Büyük Kongre'de nüfusa oranla en çok üyesi olan, 2009- 2012 yılları arasında en çok üye artışı gerçekleştiren ve en çok üyesi olan ilk üç ilin başkanlarına teşekkür plaketi verecek. İzmir de en çok üyesi olan kentler arasında ilk üçe girebilmek için yarıştı. Üçüncü olan Konya ile zaman zaman daralan makas, son hamlede iyice açıldı. Konya, son gün olan 11 Eylül'de sisteme 6 bin üye girince İzmir, havlu attı. İzmir, 350 bin 906 üye ile dördüncü olurken, Konya 358 bin 409 üye sayısı ile İstanbul ve Ankara'dan sonraki üçüncülüğünü kaptırmadı.
  AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, “Tatlı bir rekabetti, teşkilatların motivasyonu arttı. Seçmen sayısının yüzde 15'ini üye yaptık” dedi. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, “Bu güzellikte, hayırda yarış. Ödül bir araç. Önemli olan aidiyet duygusunu geliştirmek. Yarış bitmese de üye yapmaya devam edeceğiz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı