Ege Haberleri

  Konsoloslukta kutlama

  Mehmet KURT, İZMİR (DHA)
  02.09.2015 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Ukrayna'nın 24'ncü Bağımsızlık günü, İzmir'de yaşayan Ukraynalılar'ın da katılımıyla, Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğunda kutlandı.

  Fahri Konsolos Çetin Güvercin ve eşi Betül Güvercin'in ev sahipliğinde düzenlenen kutlamaya İzmir'de yaşayan Ukraynalılar'ın bir bölümü ve çocukları ulusal kıyafetleriyle katıldı. Kutlamaya katılanlar arasında İzmir Kırım Derneği de yer aldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından ulusal kıyafetli kız ve erkek çocuklarla birlikte hazırlanan pastayı kesen fahri konsolos Çetin Güvercin, 24'ncü bağımsızlık yıldönümü dolayısıyla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

  Ukrayna'ya yönelik turistik, ekonomik bütün sektörlerimizin tanıtımını içeren büyük bir çalışmayı 24'ncü bağımsızlık yılı dolayısıyla başlattıklarını vurgulayan Güvercin, "Her sektör temsilcisi kurum ve işletme bu tanıtımda yer alabilecek. Ukrayna dilinden yayın da yapacak tv kanalı aracılığıyla kendilerini Ukrayna pazarına sürekli tanıtabilecek. Bizim görevimiz Türkiye ve Ukrayna arasındaki sosyal, kültürel ekonomik diyalogların pekişmesine, gelişmesine yardımcı olmak" dedi.

  Çetin Güvercin, 2-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk Ukrayna ekonomik tanıtım gezisi için 27 Ağustos Perşembe günü bütün sektör temsilcilerini beklediklerini belirterek her ay gerçekleşecek Ukrayna gezileri hakkında ayrıntılı bilgilerin konsolosluk sayfalarından öğrenilebileceğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı