Ege Haberleri

  Konak'ta son uyarı

  Hürriyet Haber
  27.08.2014 - 01:23 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediyesi, Alsancak'ta eğlence yerlerindeki müzikten kaynaklanan gürültünün önlenmesi için toplantı düzenledi. Toplantıya Başkan Sema Pekdaş, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Bozkurt, Alsancak muhtarları ve eğlence yerlerinin sahipleri katıldı.


  Özellikle cuma ve cumartesi günleri Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve bağlı sokaklarda yüksek sesle müzik yayını yapıldığını, bölge sakinlerinden ve diğer işletmecilerden çok şikayet aldıklarını belirten Pekdaş, sorunu kökten çözmek istediklerini söyledi.

  Ruhsat iptali
  Mayıs ayında işletmeleri, ancak gürültünün azalmadığını dile getiren Pekdaş, kurallara uymayanlara yüklü para cezası kestiklerini, ancak sorunu uzlaşıyla çözmek istediklerini vurguladı. İşletme sahiplerini uyaran Pekdaş, gürültüyü önlemek konusunda kararlı olduklarını dile getirdi, gürültüye devam edenlerin ruhsatlarının iptal edilebileceğini vurguladı. Pekdaş, aşırı gürültü yapanların yönetmelikte belirtilen ses sınırına uymaları için 10 günlük süre belirlediklerini belirterek işletme sahiplerinin duyarlı olmalarını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı