Ege Haberleri

  Konaklılara müjde

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  01.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi, ilçe sınırlarında yaşayanlar için “Konkart” hazırladı. Belli limitler çerçevesinde bazı hizmetler ücretsiz verilecek. Anlaşmalı işletmelerde indirim de sunulacak.

  İZMİR’de Konak Belediyesi, ilçe sınırlarında yaşayan İzmirliler için “Konkart” hazırladı. Mondial Asistance ve Real Life tarafından ortak yürütülecek projenin tanıtımı, Alsancak’taki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

  Belediye Başkanı Hakan Tartan, Türkiye’de belediyeler arasında ilk kez bu tür bir hizmetin verildiğini söyledi. Konkart’ların bu ay içinde ilçenin pek çok yerinde açılacak stantlardan ücretsiz edinilebileceğini, hizmetin ise 1 Kasım’dan itibaren geçerli olacağını belirten Tartan, şöyle dedi

  “Amacımız yaşam kalitesini yükseltmek. Konkart sahipleri yılda iki kez ve her olay başına 100 TL ile sınırlanacak şekilde ücretsiz su, elektrik tesisatı tamiri, camcı, çilingir, tıbbi destek ve ambulans hizmetlerinden yararlanabilecek. Turizm ve tatil beldelerinde sözleşmeli işletmelerde Konkart sahiplerine yüzde 5-25 arası indirim yapılacak. Şimdiden sözleşmeli işletme sayısı 300’ü buldu.”

  Başkan Tartan, talep üzerine Konkart’a kredi kartı işlevi de kazandırabileceklerini, bunun için kart sahipleri arasında anket yapacaklarını kaydetti.

  Ekonomiye de destek

  Mondial Asistance Türkiye Genel Müdürü Rasim Topuz da Konkart sahiplerinin yararlanacağı hizmetleri verecek çilingir, camcı ve tesisatçıların Konak Belediyesi sınırlarındaki esnaf olacağını dile getirdi. Topuz, “Böylece ilçenin ekonomisine de faydası olacak. Kartın arkasında yazılı olan telefonu arayacak olan kart sahibi, sorununu aktaracak, en kısa sürede hizmet ayağına gelecek. Telefonla tibbi danışmanlık 24 saat çalışacak. Ambulans hizmetinde sınır olmayacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı