Ege Haberleri

  Konak Belediyesi e-Devlet’e girdi

  Hürriyet Haber
  01.07.2015 - 13:25 | Son Güncelleme:

  E-Belediye hizmetiyle vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini internet bağlantısı olan herhangi bir noktadan gerçekleştirmesine olanak tanıyan Konak Belediyesi, bu kez kullanıcı sayısı kısa sürede 20 milyonu aşan e-Devlet uygulamasına katıldı. Uygulama ile vatandaşlar belediye işlemlerini www.turkiye.gov.tr/konak-belediyesi adresi üzerinden sıra beklemeden, kolayca yapabilecek.

  Konak Belediyesi e-Devlet’e girdi

  Uygulamadan faydalanmak için T.C Kimlik Numarası ile e-Devlet şifresi yeterli olacak. Sisteme giren kullanıcılar buradan ’Arsa Rayiç Değerleri, Beyan Bilgileri Sorgulama, Borç Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama’ gibi belediyecilik hizmetlerini sıra beklemeden kısa sürede gerçekleştirebilecek.

  E-Devlet şifresi olan her Konaklının dünyanın her noktasından, günün her saati belirtilen belediyecilik işlemlerini kısa sürede ve rahatlıkla yapabileceğini belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "Konak Belediyesi olarak üstlendiğimiz görevi çağın gerektirdiği yöntem ve anlayışla yerine getiriyoruz. Mevcut e-belediyecilik hizmetimizi bu kez e-Devlet sistemiyle entegre hale getirerek vatandaşımıza sunduğumuz hizmetleri daha hızlı ve kolay ulaşabilir hale getirdik. Vatandaşlarımız e-devlet şifreleriyle işlemlerini gönül rahatlığıyla ve güvenle yapabilecek. Böylelikle hem zamandan tasarruf edecekleri hem de kamusal verimliliğin artmasında rol oynamış olacaklar" dedi. Konak Belediyesi’nin dahil olduğu e-Devlet uygulamasında İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin dışında 30 ilçe belediyesi arasından altı belediye yer alıyor.

  E-BELEDİYE HİZMETİ DEVAM EDİYOR

  E-Devlet uygulamasına giren Konak Belediyesi’nin, www.konak.bel.tr web sayfası adresinde yer alan e-belediye hizmeti de devam ediyor. Vatandaşlar e-belediye uygulamasına giriş yaparak buradan sorgulama işlemleri menüsünden; ’Borç Sorgula, Vergi Affı Bilgileri, Arsa Rayiç Değerleri, İnşaat Maaliyet Bedelleri, Bina Aşınma Oranları, Çevre Temizlik Tarifeleri, Evrak Takip, Nikah Daireleri, Encümen Kararları, Meclis Kararları, Emlak Beyan Bilgileri’ne’ ulaşabilirler. Ödeme İşlemleri menüsünden ise ’Borç Sorgula / Öde, Ödeme Bilgilerini Görüntüle ve Hesap Bilgileri’ işlemlerini yapabilirler. E-Belediye hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar ’Kullanıcı İşlemleri’ menüsünden üyelik başvurusu yaparak, alacakları şifre ile sisteme giriş yapabilirler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı