Ege Haberleri

  Komşudan nefis lezzetler

  Hürriyet Haber
  23.02.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'ın ünlü şefi ve sunucusu Maria Ekmekçioğlu, Nisan ayında Türk mutfağı üzerine belgesel çekmek üzere Kültür Bakanlığı Atina Müşavirliği ve ETİK işbirliği ile Türkiye'ye gelecek. İzmir Trabzon, Kayseri, Kapadokya, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, ve İstanbul 'da çekilecek 12 bölümlük televizyon programının üç bölümünü İzmir oluşturacak.

  Maria Ekmekçioğlu ve 10 kişilik çekim ekibine 1958'den beri faaliyet gösteren ve Türkiye'nin ilk turizm derneği olma özelliği taşıyan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), 2015 yılı Nisan ayı içerisinde İzmir'de ev sahipliği yapacak.

  Ekmekçioğlu ve çekim ekibine konaklama sağlayacak olan Türikiye Otelciler Federasyon (TÜROFED) Başkanı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, bu projeye ev sahipliği yapacak olmalarından ötürü çok mutlu olduklarını ve İzmir'in tanıtımı için önemine değinerek, "Yunanistan'ın ünlü şefi ve sunucusu Maria Ekmekçioğlu'na ev sahipliği yapacak olmamız, ETİK ailesi olarak bizleri çok mutlu ediyor. İzmir'in tanıtımı açısından böyle bir projenin hayata geçirilecek olması büyük önem teşkil etmektedir. 8 bin 500 yıllık tarihe sahip İzmirimiz, aynı zamanda farklı turizm çeşitliliklerini içinde barındırmaktadır. .Artık günümüzde dünya turizminde algıda farkındalık ve seçicilik yaratan destinasyon bölgeleri ön plana çıkıyor" dedi.

  Ekmekçioğlu, program konsepti dahilinde hazırlayacağı birbirinden güzel tatları, ziyaret ettiği destinasyonun tarihi ya da doğal güzelliklerine göre bir mekan belirleyerek ve açık havada o yörenin yemeklerini yaparak, adeta izleyenlere görsel bir şov sunacak. Bu program için Maria Ekmekçioğlu'na ünlü gazeteci - yazar Nedim Atilla eşlik edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı