Ege Haberleri

  Komşudan koli bantlı vahşet

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  18.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlyas Saygılı, dükkanını kiralamak isteyen apartman komşusu Gürcan Özcan, tarafından dere yatağında elleri koli bandıyla bağlandıktan sonra başı taşla ezilerek öldürüldü. Zanlı, “Dünya iyisi bir insandı” dedi.

  İZMİR’in Çiğli ilçesinde geçen Perşembe günü camiye gitmek için evinden çıkan 61 yaşındaki İlyas Saygılı’dan bir daha haber alınamadı. Aramalarına rağmen bulunamayan işçi emeklisi İlyas Saygılı için, yakınlarının kayıp başvurusunda bulunmasıyla polis araştırma başlattı.
  ELLERİNDEKİ ÇİZİKLER
   İlyas Saygılı’nın çevresindekileri araştıran polis, yaşlı adamın yeni taşındığı apartmanda komşusu Gürcan Özcan (29) ile dükkanını kiralamak üzere pazarlık yaptığını öğrendi. Ekipler, hurdacı Özcan’ın ifadesini aldı. Ellerindeki çizikler olan ve çelişkili bilgiler veren Özcan,  Cinayet Büro Amirliği’nde suçunu itiraf etti.
  BAŞINI TAŞLA EZMİŞ
  İlyas Saygılı’nın, olay günü yolda Gürcan Özcan ile karşılaştığı tespit edildi. Saygılı’nın, dükkanını kiralamasını istediği Özcan’la yürürken tartışmaya başladıkları öğrenildi. Tartışma sırasında Gürcan Özcan’ın dere yatağına götürdüğü İlyas Saygılı’nın ellerini koli bandıyla bağladıktan sonra başını taşla ezdiği ardından da üzerini taşlarla kapattığı ortaya çıktı.

  Suçunu itiraf etti

  Sorgusunda suçunu itiraf eden Gürcan Özcan’ın, yaşlı adamın dünyalar iyisi bir insan olduğunu, konuştukları sırada ittirdiğini, onunda yere düşerek hayatını kaybettiğini söylediği öğrenildi. Ruh Sağlığı Hastanesi’nde psikolojik tedavi gördüğü de bidirilen Özcan’ın, işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı