Ege Haberleri

  Kocaya sahteci suçlaması

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ demir tüccarı eşinden 500 milyar lira tazminat isteyip boşanma davası açan Ege Mine Kirazoğlu, şimdi de sahtecilik iddiasıyla davacı oldu.

  EGE Mine Kirazoğlu, demir tüccarı eşi Ersan Kirazoğlu'nu, nüfus cüzdanındaki resmini değiştirilip kendi bilgisi olmadan noterden vekaletname çıkartarak soyadlarıyla aynı adı taşıyan şirketin genel kurulunda oy kulanmış gibi gösterildiğini iddia etti. Şikayet üzerine Ersan Kirazoğlu, kardeşi Sait ve 21. Noter Başkatibi Mustafa Karaboğa hakkında İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘‘Resmi evrakta sahtekarlık’’ iddiasıyla 10'ar yıl hapis istemiyle dava açıldı.

  DURUŞMADA eşi ve diğer sanıklardan şikayetçi olduğunu söyleyen bir çocuk annesi Ege Mine Kirazoğlu, ‘‘İmzalar bana ait değildir. Önüme bir kağıt getirip imzalattı. Ne olduğunu sordum (Artık sen de patron oldun) dedi. Ben de güvenip imzaladım. Meğer beni kandırıp şirketteki hissemi düşürmüş. Hepsinden davacıyım’’ dedi.

  EŞİNİN suçlamalarını kabul etmeyen Ersan Kirazoğlu ise, ‘‘Onurlandırmak için kendisini şirket ortağı yaptım. O tarihte mutlu evliliğimiz vardı. Neden sahte imza kulanayım? Kendisinin maddi ve manevi bir kaybı yoktur. Şirketin yüzde 74 sahibi benim. İmzasıyla karar almama gerek yok. Ticari itibarımı sarsıp, bu şekilde intikam almak istiyor’’ dedi.

  DİĞER sanıklar da suçlamaları kabul etmedi, duruşma ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı