Ege Haberleri

  Kocaoğlu'na 'bandolu' karşılama

  Hürriyet Haber
  22.02.2015 - 01:17 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz Mart sonunda Büyükşehir sınırlarına "resmen" bağlanan ilçeleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını yerinde öğrenmek için belli periyodlarda sürdürdüğü gezilere Beydağ ile devam etti. Kocaoğlu köylerden gelen yoğun istek üzerine prefabrik cami ve minare sözü verdi.

  İlçe Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, Büyükşehir Meclis üyeleri Mehmet Saydam ve Sebahattin Tekeli, CHP İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar, Birgi eski Belediye Başkanı Cumhur Şener ile İZSU Genel Müdürü Güven Ağar ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe'nin de eşlik ettiği ziyaretler sırasında vatandaşların talep ve önerilerini tek tek not alan Başkan Kocaoğlu, aciliyet sırasına göre ve olanaklar dahilinde sorunları süratle çözmeye çalışacaklarını söyledi.

  Kocaoğluna bandolu karşılama

  Karaoba, Bakır, Kurudere, Eğridere, Yeşiltepe, Yukarı Aktepe, Çamlık, Palamutçuk, Erikli, Çomaklar, Adaküre, Halıköy, Yağcılar ve Yukarı Tosunlar mahallelerinde muhtarlar ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kocaoğlu "Bütün köylerimizde ya camilerimiz çok eski, ya minaresi yok, ya da cami yok. Eskimiş, yıkılmış. tamir etmek mümkün değil. Biz de talep çok olunca, bu işin içinden çıkılmasının kolay olmayacağını düşündük. Sonunda prefabrik tek tip cami yapma yolunu bulduk. Minaresiyle, her şeyiyle kısa sürede monte edilebilecek. Bunları kısa zamanda yaparak hem sizin ibadethane ihtiyacınızı karşılamış hem de biz sözümüzü yerine getirmiş oluruz" dedi.

  Kocaoğluna bandolu karşılama


  İlçelere yaptıkları hizmetlerde parti ayrımı gözetmeksizin çalıştıklarını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, bazı ihtiyaçların giderilmesi için ortak çözümler üretilmesi gereğinin altını çizdi.
  Kocaoğlu, "Biz yerel yöneticiyiz. Parti ayrımı gözetmeksizin hizmet veriyoruz. Beydağ'ın başka, Kiraz'ın başka belediye başkanı yok. İzmir'in de başka büyükşehir belediye başkanı yok. Biz elbirliği ile çalışıyoruz. Benim çözmem gereken konuları Büyükşehir olarak ben çözeceğim. İzin alınması gerekiyorsa da birlik olacak, gidecek ve çözeceğiz. Başka çaremiz yok. Biz buraya hizmet yapmak için geldik. Hükümet de hizmet yapmaya çalışıyor. Öyleyse aşılamayacak konuları hep birlikte aşacağız" dedi.

  Kocaoğluna bandolu karşılama

  Geçtiğimiz ay içinde İzmir'in kuzey ilçelerinden Bergama, Kınık ve Dikili'yi ziyaret eden Başkan Kocaoğlu, K.Menderes turunda Beydağ'dan sonra Pazar günü de Kiraz'ı ziyaret edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı