Ege Haberleri

  Kocaoğlu, "Stadı yıkıp yerine ne yapacaksınız?"

  Hürriyet Haber
  21.08.2014 - 12:06 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, liglerin başlamasına sayılı günler kala depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle maçlara kapatılan Alsancak Stadı'yla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek, "Hem Çevre ve Şehircilik, hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine soruyorum: Boşaltma kararı verdiğiniz Alsancak Stadı'nın yerine ne yapacaksınız? Açıklayın, öğrenelim" diye konuştu.

  Maliye ve Ulaştırma Bakanlıklarında temaslarda bulunmak üzere iki gündür Ankara'da bulunan Başkan Kocaoğlu, Alsancak Stadı'nın kentin vazgeçilmez değerlerinden biri olduğunu ve korunması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
  "Önce şunu hatırlatayım: Stat arazisinin 4 bin 239 metrekaresi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tapulu mülküdür. Alsancak Stadı'nın tarihini, İzmirli'de ne gibi duygular yarattığını ve bu kentin beleğinde ne gibi işlevi olduğunu en iyi spor camiası bilir. Elbette kimse riskli bir tesiste futbol oynansın, binlerce insan gelip maç seyretsin diyemez. Ama siz bir yandan Alsancak Stadı'nı riskli yer ilan ederek boşaltma emri çıkarıp diğer yandan buraya ne yapacağınızı söylemiyorsanız, bu karar kafaları karıştırmaktan başka işe yaramayacaktır. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri Alsancak Stadı'nın yerine ne yapacağını açıklamalıdır. Bu arada İzmir kamuoyuna, Karşıyaka ve Gürsel Aksel Statlarına ilişkin projelerin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne hala gönderilmediğini de hatırlatmak isterim."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı