Ege Haberleri

  Kocaoğlu "Özel durum" kapsamında

  Mete Tamer OMUR / İZMİR
  13.09.2013 - 15:08 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, 2 Eylül’de sona eren adaylık başvurusu sürecinde dosya almayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ilgili sürpriz açıklama yaptı.

  Daha önce, “Kocaoğlu da dahil” diyen Keskin, bu kez, “Aziz Kocaoğlu ‘özel durum’ kapsamında” dedi.
  2 Eylül’de son bulan başvurunun ilçelerle ilgili olduğunu dile getiren Adnan Keskin, “Onun dışında, yayınladığımız genelge ile istisnai durumlarda CHP’nin genel merkezine de müracaat hakkını tamamladık. Dolayısıyla her zaman CHP’nin genel merkezine başvuru olabilir. Zaten bütünşehirlerle ilgili düzenlememiz ilçelerden farklı konumda. Aziz Bey de herhalde gerekli başvuruyu yapar. Başvurmaması için hiçbir neden yok. Zaten aday olduğunu söylüyor. Şimdilik süreci izleyeceğini, gelişmeleri değerlendireceğini ifade etti. Gerçekleştirilecek olan sadece bir prosedür. Ben Aziz Bey’in başvuru yapmayacağına ilişkin herhangi bir duyum da almadım. Aziz Bey’in dışında Hakan Tartan, Birgül Ayman Güler, Canan Arıtman var. Sanırım Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de düşünüyormuş. CHP’de bu sefer çok adayımız var. Hepsi de birbirinden değerli arkadaşlarımız. Seçildikleri takdirde hizmet edebilecek, İzmirlinin beklentilerini karşılayabilecek durumda olan arkadaşlarımız. Aziz Bey, ‘özel durum’ genelgesi kapsamında değerlendirilecek” diye konuştu.
  Karar MYK’dan çıkacak
  Keskin, Kocaoğlu ve diğer adaylara bakışının sorulması üzerine, “Ben tek başıma karar veremem. Futbolda bile tek seslilik kalktı. Siyaset gibi çok çetrefilli yerde benim tek başıma karar vermem söz konusu olamaz. Zaten partinin yetkili kurulları konu gündeme geldiğinde bakar ve kararını verir” karşılığını verdi.
  Kararın kesinlikle MYK’dan çıkacağının altını çizen Adnan Keskin, “Eğilim yoklaması ise eğilim yoklaması. Önseçim kararı çıkarsa da önseçim yapılacak. Buradan çıkacak sonuca göre CHP’nin adayları belirlenecek” ifadesini kullandı.

  AK PARTİ’YE BAŞARI DİLEDİ
  AK Parti’nin büyükşehir ve ilçelerdeki yüksek oy oranı konusundaki iddiaları hakkında da konuşan Adnan Keskin, “Bir siyasi partinin elbette iddiaları olacak. Mağlubiyeti peşin kabul etmeyecektir. İzmir’de iddiasını ortaya koyacaktır. Kendilerine başarılar diliyorum. Onların da böyle bir iddiada bulunması demokratik haklardan biridir diye konuştu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı