Ege Haberleri

  Kocagöz yeniden UPK başkanı

  İZMİR, (DHA)
  27.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ş. Barış Kocagöz, yeniden Ulusal Pamuk Konseyi (UPK) başkanlığına seçildi.

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda 24 Şubat’ta gerçekleştirilen Ulusal Pamuk Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerin sonucunda İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ş.Barış Kocagöz, tekrar Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Beliğ Azbazdar seçilirken, Süleyman Bacak muhasip üye olarak atandı. UPK Genel Kurulu’nu ve seçimi değerlendiren Barış Kocagöz, “Dünyanın en kaliteli pamuklarından birisinin üretildiği ülkemizde sektörün üreticisinden, ihracatçısına her kesimi bir araya getiren çatı kuruluş olan Ulusal Pamuk Konseyi olarak sektörümüzün ve pamuk üreticilerinin çıkarlarını korumaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

  Kocagöz, “İçinde bulunduğumuz sezonda, pamuğa olan talebin artması ve stokların sınırlı olması fiyatların tarihin en yüksek seviyesine ulaşmasına neden olmuştur. Bu süreç, ülkemizin tükettiği kadar pamuğu üretmesi ve pamuğun stratejik ürün ilan edilmesi gerektiğini net bir biçimde ortaya koymuştur. Aynı zamanda sektörün tüm taraflarının işbirliği içinde olması gerektiğini hatırlatmış, UPK’nin ülkemiz pamukçuluğunun geleceği açısından üstlendiği kritik rolün önemini vurgulanmıştır” dedi. Kocagöz ayrıca bu dönem oluşan yeni yönetimin, sektörün tüm paydaşlarını, yani “üreticiden hazır giyime kadar” temsil ettiği için mutlu olduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı