Ege Haberleri

  Klasik müzik ziyafeti

  Zeynep TURAN, (DHA)
  18.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da dünyaca ünlü piyanist Emre Elivar 6. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında, 400 yıllık tarihi Eklisia Kilisesi’nde konser verdi.

  Devlet sanatçısı Gülsin Onay’ın da izlediği konserde Elivar’ın bermuda pantolon ve çıplak tene giyilen ceketten oluşan takımı da dikkat çekti.

  Elivar’ın konseri, 1 Haziran’da Brezilya’daki bir festivalden dönerken uçak kazasında yaşamını yitiren arp sanatçısı Ceren Necipoğlu’nun anısına düzenlendi. Halen Berlin Hanns Eisler Müzik Akademisi’nde Georg Sava ile doktorasına devam eden 36 yaşındaki Elivar, yaklaşık 2 saat süren konserinde Felix Mendelssohn, Robert Schumann, Frederic F.Chopin’in bestelerini çaldı.

  Elivar, "Tarihi Eklisia Kilisesi’nde konser vermek beni çok duygulandırdı. Önümüzdeki yıllarda da burada konserler vermeyi ve bu güzel dinleyici kitlesiyle yeniden buluşabilmeyi çok isterim" dedi.

  Bu arada yer bulamayan gençler kilisenin bahçesinde yerlere uzanıp yıldızları seyrederek müziği dinledi. Festival kapsamında 20 Temmuz’da Alexander Mazdar da bir konser verecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı