Ege Haberleri

  Kızılay’a seyyar mutfak

  Hürriyet Haber
  06.07.2015 - 01:30 | Son Güncelleme:

  FOLKART, Kızılay Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi’ne, 5 bin kişiye yemek dağıtacak kapasitede seyyar mutfak bağışladı.

  Doğal afetler, yaşanan büyük kazaların ardından afetzedelere ve kazazedelere uzanan ilk yardım eli olan Kızılay’a hayırseverler tarafından yapılan yardımlara bir yenisi de Folkart Yapı tarafından eklendi. Kızılay Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi’nde afet durumunda hizmet verecek seyyar mutfağın yetersiz kalması üzerine Folkart Yapı tarafından hazırlatılan 5 bin kişilik seyyar mutfak, Kızılay’a teslim edildi. Yeni seyyar mutfak ile Kızılay Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi’nin seyyar mutfak sayısı ikiye çıkarken, merkez aynı anda 8 bin kişiye sıcak yemek verebilme kapasitesine ulaştı. Mutfağın yapımı yaklaşık 6 ay sürdü.

  Kızılay’a seyyar mutfak

  Herhangi bir afete maruz kalan vatandaşların en temel ihtiyaçlarının yemek ve barınma olduğunu dile getiren Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Kızılay’ın elinde 3 bin kişilik mobil bir mutfak vardı. Bunun Ege Bölgesi için çok yetersiz olduğunu öğrenince 5 bin kişilik bir seyyar mutfak yapımı için çalışmalara başladık. Kızılay’ın verdiği bir tır dorsesinin tadilatını yaparak tüm tesisatı ile birlikte mutfak haline getirdik. Seyyar mutfak aynı anda 5 bin kişiye sıcak yemek verecek kapasitede. Folkart vatandaşımızın yardımına koşan, yaralarını saran Kızılay gibi köklü kuruluşların daima yanında olacaktır" diye konuştu.

  Folkart Yapı, Kızılay tarafından sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ettiği gerekçesi ile madalya ile ödüllendirildi. Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulrezzak Sancak, Folkart’ın ödülünü, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen madalya töreninde aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı