Ege Haberleri

  Kızdığı zaman küfür ediyor

  Onur ÇAKIR / İZMİR (DHA)
  26.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP lideri Deniz Baykal’ın gezisinde Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu ile CHP İzmir İl yönetimi arasında ikinci küfürlü kavga yaşandı.

  CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun sinirlendiği zaman küfüre yöneldiğini belirterek, "Bundan partim adıma üzüntü duyuyorum. Ama napalım yolumuza devam edeceğiz" dedi.

  Üzerine yürüdü

  CHP’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir İl yönetimi arasında ikinci küfürlü kavga yaşandı. CHP Lideri Deniz Baykal’ın basın toplantısı düzenleyeceği salona alınmamasına tepki gösteren Başkan Kocaoğlu, ağır hakaretler içeren sözler kullandı. Daha önce Başkan Kocaoğlu ile CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş arasında, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin komisyon seçimleri sırasında yumruklaşmaya varan kavga çıkmıştı. Karataş, Kocaoğlu’nun kendisine "P.z...k, p..t, ş.r..s.z, y.v..k" diyerek, üzerine yürüdüğünü ileri sürmüş ve kavgayı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a anlattığını söylemişti. Bu kavganın benzeri dün Baykal’ın düzenleyeceği ekonomik krizle ilgili basın toplantısı öncesinde yaşandı. Toplantı başlamadan hemen önce Kocaoğlu, toplantı salonuna girmek istedi. Bu sırada kapıda görevli olan İl yönetimkurulu Üyesi Birol Ağırbaş, içeride kimlerin oturacağını Kocaoğlu’na anlattı.

  Sözle tartışma başladı/images/100/0x0/55ea586ff018fbb8f879e846

  Kocaoğlu, Ağırbaş’ın bu uyarısını normal karşıladı. Bu sırada Kocaoğlu’nun basın danışmanı Hanzade Ünuz’un bu duruma tepki göstermesi üzerine ortalık karıştı. Ağırbaş’ın Kocaoğlu’nun basın danışmanı ile sözlü tartışmasına Kocaoğlu müdahale etti. Tartışmaları duyan Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen olaya müdahale etti ve Kocaoğlu’nun içeri alınması talimatı verdi. Koltuk değnekleriyle salona öfkeli bir şekilde giren Kocaoğlu’nun ağzından "Batırın kurtulun, şerefsizler. Eşşekoğlu eşşekler, öküzler" dediği duyuldu. Kocaoğlu’nun bu sözleri bazı internet sitelerinde de görüntülü olarak yayınlandı.

  Talimatı söyledik

  CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Birol Ağırbaş genel merkezden gelen talimat doğrultusunda görev yaptıklarını anlattı, "İl yönetim kurulu toplantısında Başkanımız Karataş, genel merkezin talimatı olduğunu ve basın toplantısına kimlerin alınacağını açıkladı. Kapıda ben ve diğer il yöneticisi arkadaşımız Merih Şan görevliydik. Kocaoğlu’na geldiğinde durumu anlattık. Tepki göstermedi. Tam o sırada basın danışmanı devreye girerek ortalığı karıştırdı" dedi.

  Büyük talihsizlik

  CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, genel merkezden talimat aldığını ve basın toplantısı sırasında Baykal’ın yanında kimlerin oturacağının daha önceden belirlendiğini anlattı. Kocaoğlu’nun bu durumu bilmesine rağmen, toplantı salonuna girmek istemesini anlamadığını vurgulayan Karataş, "Aziz Bey sinirlendiği zaman küfür ediyor. Sürekli küfüre yöneliyor. Bu duruma partim adına büyük üzüntü duyuyorum. Ama napalım yolumuza devam edeceğiz. Kızdığı zaman küfür etmesi büyük tahlisizlik" diye konuştu. Kimseye "Kocaoğlu içeri alınmasın" diye talimat vermediğini dile getiren Karataş, "Olaydan sonra basın mensuplarına olayla ilgili düşüncelerini sorduğunda Kocaoğlu, ’Siz ne anladınız bilmiyorum ama benim için bir problem yok’ demiş. Onun için problem yoksa benim için de problem yok" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı