Ege Haberleri

  Kıyıya vuran dram

  Yaşar ANTER/BODRUM(Muğla), (DHA)
  12.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  YUNANİSTAN’ın Psemiros ile Kilimli (Kalimnos) Adaları’nda kıyıya vuran 35 yaşlarında 1’i kadın, iki ceset bulundu. Yaklaşık 10 gündür suda kaldığı sanılan cesetlerin geçen 29 Aralık’ta batan kaçakları taşıyan teknedeki kayıp 8 Suriyeli’den 2’sine ait olabileceği üzerinde duruluyor.

  Tamamı Suriyeli 10 kaçak, geçen 29 Aralık akşamı Gümüşlük açıklarından balıkçı teknesiyle denize açıldı. Yunanistan’ın Pserimos Adası’na giden grubun içinde bulunduğu tekne, yola çıktıktan 30 dakika sonra şiddetli lodosta alabora oldu. Yaklaşık 2 saat yüzen 2 kaçak, Yalıkavak ile Turgutreis arasındaki Çavuş Adası’na çıktı. Saat 09.00 sıralarında adadaki kaçakları gören balıkçılar, durumu sahil güvenlik ve jandarmaya bildirdi. Bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri, iki kaçağı adadan alarak kıyıya getirdi. Bitkin gözüken kaçaklar, tedavi amacıyla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Her iki kaçağın da tedavisinin sürdüğü, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Kaçaların ifadelerinden teknede kendilerinden başka 8 kişinin da olduğu öğrenilmesi üzerine Sahil Güvenlik ekiple 4 bot ile 1 helikopter Gümüşlük açıklarında, jandarma da kıyı şeridinde arama kurtarma çalışması yaptı. Ancak, sonuç alınamadı. Bunun üzerine aramalar sonlandırıldı.

  Birkaç saat arayla Yunanistan’ın Psemiros ile Kilimli (Kalimnos) Adaları’nda kıyıya vurmuş olarak biri kadın iki kişinin cesedi bulundu. Yunanistan’da yayın yapan ’www.kosnews24.gr’ sitesinin haberine göre 10 günlük olduğu tahmin edilen ve her ikisi de 35 yaşlarındaki kişiye ait olan cesetlerden kadın olanın bileğinde altın bilezikler olduğu belirtildi. Cesetlerin Bodrum’da batan kaçak teknesindeki kapıp 8 Suriyeli’den 2’sine ait olabileceği üzerinde durulduğu bildirildi. İstanköy (KOS) Adası’ndaki bir hastanenin morguna konulan her iki cesedinde 12 Ocak Pazartesi günü otopsi için Rodos’a gönderileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı