Ege Haberleri

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Madra’da yeni hayat

  BURHANİYE Madran Dağları'nda 10 yıl önce çıkan yangında kül olan alanlardaki ağaçlandırma çalışması, olumlu sonuçlar verdi. 2 bin hektar ormanlık alan yeşillendirilirken,fıstık çamları meyve vermeye başladı. Orman İşletme Müdürü Şeref Türüdü ve Şef Vedat Tunca bölgede inceleme yaptı.

  ‘‘Dokunmaya’’ geldi

  ŞAİR Aziz Kemal Hızıroğlu, Bodrum Oasis Alış Veriş Merkezi'nde şiir kitaplarını imzaladı. Emekli İngilizce Öğretmeni Hızıroğlu 1989 yılında Cahit Sıtkı Tarancı Ödülü'nü kazanan şiir kitabı ‘‘Hoşgeldin Dokunmaya’’ ile birlikte Hazırlıksız ve Yalnız, Saprofit, Yaşandınız Öldünüz, Şebnem, Okyanus Eskizi Şeyler ve Usulca isimli kitaplarını imzaladı.

  Dil öğreniyorlar

  MARMARİS Halk Eğitimi Merkezi'nin açtığı kış dönemi kursları büyük ilgi gördü. İngilizce dersleri, kuaförlük, okuma - yazma, el sanatları, çocuk gelişimi ve psikolojisi kursları için kayıtlar başladı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kemal Böğüş, Armutalan, Aksaz, Çetibeli, Hisarönü, Orhaniye'de de kurslar açılacağını belirtti.

  Diş hekimi ödülü

  MANİSA'da Milli Eğitim, Türk Diş Hekimleri Birliği ve İpana'nın düzenlediği ilköğretim okulları resim yarışması sonuçlandı. ‘‘Bana bir dişhekimi çiz’’ konulu yarışmada Doruk Koleji'nden Özge Tekeli 1., Duygu Kındır 2., Akhisar Misakı Milli Ali Şefik'ten Gülnihal Göral 3. oldu. Oda Başkanı Cem Faruk Eren, öğrencilere ödüllerini verdi.

  Bizimkiler Denizli’de

  TELEVİZYON dizisi ‘‘Bizimkiler’’in sevilen karakterleri Davut, Halis ve Tertip, Denizli'ye geldi. Dizide Davut'u canlandıran Selçuk Uluergüven, Halis rolündeki Ali Uyandıran ve ‘‘Tertip’’i Mehmet Gülerbaşlı ‘‘Herşey İşporta’’ oyununu sahnelemek için geldiği kentin Delikliçınar Meydanı'nda Belediye Başkanı Ali Aygören'le karşılaşıp sohbet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı