Ege Haberleri

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meraklı kadınlara

  MARMARİS: Plaid Sanatsal Ürünler firmasının Marmaris temsilciliği, bayanlar için hobi semineri düzenledi. Martı Otel'de, haftada bir gün ders verilerek, yedi ay sürecek seminerlerde ahşap üzerine boyama teknikleri, baskı çeşitleri öğretileceği belirtildi.

  Sahilde temizlik

  BODRUM: Belediye Sahiller Temiz Kalsın kampanyası başlattı. Torba Mahallesi, Gümbet, Kumbahçe ve Paşa Tarlası plajlarında kampanyanın startını veren temizlik İşleri Müdürü Halit Arabalı ‘‘Halkı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Belediyenin 313 19 05 numaralı telefonuna yapılacak kirlilik ihbarını bile katkı kabul ediyoruz’’ dedi.

  112 çocuklu koro

  ALAŞEHİR: Belediye, kültür hizmetleri çerçevesinde çocuk korosu kurdu. 112 öğrencinin katıldığı koronun şefliğini emekli öğretmen Mehmet Uysal üstlendi. Her cumartesi günü Belediye Nikah Salonu'nda müzik çalışması yapan koro konserlere hazırlanırken, Belediye Başkanı Kadir Daş, kursların ücretsiz olduğunu söyledi.

  Yazarların ziyareti

  KARŞIYAKA: Belediyesi Kültür Müdürlüğü, ilçenin gecekondu bölgelerinde yaşayan çocuklar için yazarlarla sohbet günleri düzenleyip ücretsiz kitap dağıtıyor. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve okumayı sevdirmek istediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Şebnem Tabak, ‘‘Belediyenin Yamanlar, Şemikler, Onur ve Emek mahallelerinde kütüphaneleri var. Her hafta bu kütüphanelerde söyleşiler düzenlenecek ve yazarlar çocuklara ücretsiz kitaplarını dağıtacak’’ dedi.

  Burdur’dan geldi

  DİDİM: Kaymakam Abdurrahman Koçoğlu'nun Sarıyer'e atanmasıyla yerine Burdur Vali Yardımcısı Fuat Ergün getirildi. Evli ve iki çocuk babası, 44 yaşındaki Kaymakam Ergün göreve başladı. Ergün, ‘‘Eşim Salihlili olduğu için Ege insanını yakından tanıyorum’’ dedi, halkla elele vererek başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı