Ege Haberleri

  Kısa kısa

  Hürriyet Haber
  24.07.2009 - 21:53 | Son Güncelleme:

  Tanju abi geldi

  Ünlü eski futbolcu Tanju Çolak, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı ziyaret ederek Bayraklı Belediyesi Spor Kulübü futbol kursu öğrencileriyle bir araya geldi. Minik futbolcular, eğitim aldıkları spor tesislerinde Tanju Çolak ve Başkan Karabağ ile futbol konuştu. Çolak, Bayraklı Belediyesi’nin ilk etapta çocuklara yönelik spor etkinlikleri ve kurslar düzenlemesinden etkilendiğini ifade etti. Kendisini Bayraklı’da ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Karabağ da, Bayraklı’nın gençleri için Çolak ile birlikte projeleri olacağını dile getirdi.

  Spor okulu cıvıl cıvıl

  KARŞIYAKA Belediyesi’nce açılan yaz spor okullarında 260 öğrenci kurs alıyor. Spor Şefliği’nce düzenlenen yaz spor okullarında 3 branşta kurs veriliyor. Futbol, basketbol ve voleybol branşlarında organize edilen yaz kursları 20’şerli gruplar halinde gerçekleştiriliyor. 1 Temmuz’da başlayan yaz spor okullarında spor akademisi mezunu uzman antrenörlerden kurs alan öğrenciler büyük bir keyifle çalışıyor. Kayıtlar devam ediyorGirne halı saha, Hasan Türker futbol sahası ve Mavişehir Spor Salonu’nda (KSK Arena) yapılan çalışmalarda öğrencilerden futbol için aylık 20 TL, voleybol ve basketbol için de aylık 30 TL kurs ücreti alınıyor. Yaz spor okullarına kayıtlar devam ediyor. Kayıtlar Mavişehir Spor Salonu’nda yapılıyor. Bilgi için Karşıyaka Belediyesi Spor Şefliği’ne 324 73 63 ve 324 67 77nolu telefondan ulaşılabileceği bildirildi.

  Kemalpaşa çocukları kursta

  Ümit YILDIZ / KEMALPAŞA, (DHA)izmir’in Kemalpaşa İlçesi Armutlu Mahallesi’ndeki çok amaçlı kapalı spor salonunda, spora erişimi kısıtlı çocuklar için, parasız basketbol, voleybol, masa tenisi kursları başlatıldı. Kursların başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan izmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Şube Müdürü Neslihan İncegaz, açılan kurslarla, spora erişimi kısıtlı çocukların sosyal ve kültürel yönden gelişmelerinin amaçlandığını söyledi.Spor merkezi olacakKemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı da daha önce Bağyurdu, Yukarıkızılca, ve Armutlu mahallelerinde çok amaçlı spor salonları açıldığını hatırlatarak, “Ulucak ve Ören mahallelerininde yapılacak çok amaçlı spor salonlarının temellerini de attık. Kemalpaşa’yı sporun merkezi haline getirmek istiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından çocuklar ilk çalışmalarını spor eğitmenlerinin  nezaretinde yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı