Ege Haberleri

  Kiraz'ın sorunlarını Konak'tan çözemeyiz

  Hürriyet Haber
  24.02.2015 - 01:03 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kiraz ilçesinin merkeze uzak 12 mahallesini ziyaret ederek, bölgedeki halkın sorunlarını dinledi. İlçenin kalkınması için kooperatifçiliğin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Kocaoğlu, "Kiraz'ın dağ köylerinin sorunlarını Konak'tan çözemeyiz. Yatırımları daha hızlı gerçekleştirebilmek ve vatandaşa daha kolay ulaşabilmek için her ilçede irtibat merkezi ve belli bölgelerde şantiyeler kuracağız" dedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 30 Mart 2014'den sonra Büyükşehir sınırlarına bağlanan 9 ilçenin ihtiyaçlarını belirlemek üzere başlattığı inceleme gezilerini sürdürüyor. Ocak ayında Kınık, Bergama ve Dikili'nin en ücra mahallelerini ziyaret ettikten sonra, geçen cuma günü Küçük Menderes bölgesine geçerek Beydağ'ın köylerine giden Başkan Kocaoğlu, pazar gününü ise Kiraz ilçesindeki 12 mahalleye ayırdı. Başkan Kocaoğlu, bürokrat kadrosuyla birlikte Dokuzlar, Çatak, Yeşildere, Karabağ, Saçlı, Ceritler, Suludere, Aydoğdu, Karaburç, Çayağzı, İğdeli ve Örenköy'e giderek vatandaşların ve muhtarların taleplerini dinledi. Başkan Kocaoğlu'nun programının bir bölümüne Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül de eşlik etti.

  Kirazın sorunlarını Konaktan çözemeyiz

  Sınırları içindeki 597 köy ve 1257 mahallenin tamamına hizmet götürmek zorunda olduklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Seçimlerden sonra bize bağlanan 9 ilçenin de çok önemli ihtiyaçları var. Ancak biz en çok ihtiyacı olan, en az hizmet almış yerden başlayıp hizmet götürmeliyiz. Benim anlayışım bu" diye konuştu. Başkan Aziz Kocaoğlu, Kiraz'ın kalkınması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirterek şunları söyledi:
  "Kalkınmayı bölgede bugüne kadar sürdürülen ceviz, kestane üretimi, hayvancılık gibi ticari faaliyetleri geliştirerek sağlayabiliriz. Biz bugüne kadar kooperatiflerden alım yaparak çiftçiyi güçlendirmeye çalıştık ve bir noktaya getirdik. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile bize bağlı 21 ilçede aramızda bir güven oluştu. Şimdi bunu 9 ilçede de yapmak istiyoruz. Bu işi, kooperatifçiliği biraz daha büyütmemiz lazım."

  Kirazın sorunlarını Konaktan çözemeyiz

  YERİNDEN YÖNETİM
  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları daha hızlı gerçekleştirebilmek ve vatandaşa daha kolay ulaşabilmek için her ilçede irtibat merkezi ve belli bölgelerde şantiyeler kuracağını belirten Başkan Kocaoğlu, "Kiraz'ın dağ köylerinin sorunlarını Konak'tan çözemeyiz. Yerinden yönetimi gerçekleştireceğiz" dedi.
  Başkan Aziz Kocaoğlu, siyasette hiçbir zaman ayrımcılığa yer vermediğini de vurgulayarak "Kiraz halkı Büyükşehir'de beni, ilçede başka bir partinin adayını tercih etti. Bugüne kadar olduğu gibi kim hangi partidendir diye bakmadan hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Ben buralara gezip tozmaya gelmedim. Sizlerin dertlerine bir nebze de olsa çare bulabilirsem, sizler de bir 'Allah razı olsun' derseniz, o zaman ne mutlu bana" diye konuştu.

  Kirazın sorunlarını Konaktan çözemeyiz

  SÖZ KADINLARDA
  Kiraz turu sırasında, Başkan Aziz Kocaoğlu'nu Karabağ ve Saçlı köylüleri birlikte ağırladı. Karabağ'da toplantı için kıraathane önüne dizilen sandalyelere kadınlar yerleşti, erkekler dışarıda kaldı. Köylerinin sorunları ve ihtiyaçlarını dile getirme görevi de onlara düştü.

  Kirazın sorunlarını Konaktan çözemeyiz

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı