Ege Haberleri

  Kira borcunu CHP kapattı

  Hürriyet Haber
  08.12.2014 - 01:06 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi CHP Meclis Grubu Türkiye Sakatlar Derneği'nin kira borcu olan 20 bin TL'yi tek başına toplayıp Derneğin İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çerçioğlu'na teslim etti.

  Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin kira borcunu ödeyememesi nedeniyle tahliyesini önlemek için geçen meclis toplantasında CHP ve Ak Partili Bayraklı Belediye Meclis üyeleri 20 bin liralık yardım için karar aldı. Bayraklı Belediyesi Aralık ayı 2. olağan meclis toplantısı sonrası Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, CHP ve AKP Grup Başkanvekillerini sahneye davet etti. Ancak AK Parti grubu bu organizasyonuna katılmayacaklarını açıkladı. Bunun üzerine Başkan Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper ve Bayraklı Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Hatice Tatlı ile birlikte CHP'li meclis üyelerinin aralarında topladığı 20 bin lirayı Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şube Başkanı Erdem Çerçioğlu'na teslim etti. Çerçioğlu, "Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Ve diyoruz ki hepiniz bu şehirde örnek bir görev insanlarısınız. Borcumuz CHP grubu tarafından ödenmiştir. Artık kira borcumuz bulunmamaktadır. Bundan sonraki yardımlar bağış olarak kabul edilecektir" dedi.
  Kira borcunu CHP kapattı

  Başkan Karabağ ise, CHP grubunun sözünü yerine getirdiğini ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Dilerim ki bugün başlattığımız bu ateş daha büyür. Bundan sonra bina sahibi olmaları için başka girişimlerim de olacak. Dilerim tapulu bir derneğiniz olur. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. Daha sonra Çercioğlu, Başkan Karabağ'a, Alper'e ve Tatlı'ya çiçek takdim etti.

  Kira borcunu CHP kapattı

  Bayraklı Belediyesi'nin 1 Aralık'ta gerçekleştirilen olağan meclis toplantısında Başkan Hasan Karabağ'ın önerisiyle CHP ve AKP'li meclis üyeleri Türkiye Sakatlar Derneği'nin 20 bin liralık kira borcunu kendi aralarında para toplayarak kapatma kararı almıştı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde 28 gündür eylem yapan dernek üyelerini ziyaret ederek eylemlerini sonlandırmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı