Ege Haberleri

  Kim bu soyguncu

  Turaç TOP / İZMİR,(DHA)
  28.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, 20 gün içerisinde iki ayrı TEDAŞ tahsilat veznesinden silahlı soygun yapan saldırgan, korkuya neden oldu.

  İzmir'de, 20 gün içerisinde iki ayrı TEDAŞ tahsilat veznesinden silahlı soygun yapan saldırgan, korkuya neden oldu. Güzelyalı Semti'nin ardından Balçova İlçesi'ndeki TEDAŞ tahsilat veznesinden de aynı şekilde soygun yapan, eşkali güvenlik kameralarınca belirlenen kimliği belirsiz saldırgan, her seferinde izini kaybettirmeyi başardı.
  İlk olay, geçen 30 Temmuz'da, saat 12.00 sıralarında, Gürsel Aksel Bulvarı num
  ara 43/B'deki Gediz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin tahsilat veznesinde meydana gelmişti. Vezneye gelen, 1.80 boylarında, hafif kilolu, sakalsız, bıyıksız, 40-50 yaşlarındaki bir kişi, tabancasını çıkarıp veznedar Yasemin Koç'u etkisiz hale getirdi. Çekmecedeki 3 bin 498 TL'yi yanında taşıdığı poşete koyduran soyguncu, hızla koşup, uzaklaşarak kayıplara karıştı. Koç'un bağırıp yardım istemesi üzerine komşu esnafın haber verdiği polis, olay yerine gelip parmak izi incelemesiyaptı.


  İKİNCİSİ BALÇOVA
  Polis her yerde, güvenlik kamerasınca görüntülenip eşkali belirlenen soyguncuyu yakalamak için geniş çaplı arama başlattı. Polisin tüm aramasına rağmen soyguncunun, geçen 18 Ağustos'ta, bu kez de kendisine Balçova İlçesi'ndeki TEDAŞ veznesini hedef seçtiği öğrenildi. Aynı şekilde başındaki şapkayla yüzünü gizleyerek vezneye giren soyguncu, çalışanı silahla etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık bin TL'yi alarak bu kez de izini kaybettirmeyi başardı. Soruşturmasını derinleştiren polis, yeni bir soygunun gerçekleşmemesi için bölgedeki TEDAŞ vezneleri önünde önlem almaya başladı. Korkuya neden olan seri soyguncunun yakalanması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı