Ege Haberleri

  Kilit parke devrimi

  Hürriyet Haber
  10.12.2014 - 01:09 | Son Güncelleme:

  Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bugüne kadar 8 mahallede yaptığı çalışmada 301 bin metre kare, yaklaşık 50 futbol sahası büyüklüğünde kilit parke taşı döşediği açıklandı.


  Bayraklı Belediyesi yol yenileme çalışmaları kapsamında Adalet, Bayraklı, Merkez, Tepekule, Çay, Fuat Edip Baksı, Manavkuyu, Soğukkuyu Mansuroğlu Mahalleleri'nde bugüne kadar toplam 301 bin metre kare kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 futbol sahası büyüklüğünde bir alana kilit parke taşı yapılarak, vatandaşların özellikle kış aylarında yaşadıkları sıkıntıları büyük ölçüde giderildi. Bayraklı Belediyesi ayrıca Çay ve Tepekule Mahalleleri'nde, beton parke, bordür taşı, yol ve tretuvar düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Kilit parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
  Bayraklı'nın ihtiyaç duyulan her mahallesine kilit parke çalışması yapacaklarını belirten Başkan Karabağ, "Eski görünümünden daha modern ve çağdaş görünüm kazanan sokaklarımız artık özellikle yağmur suyu birikintisi sorunu ile karşılaşmayacak. Daha önce yüz binlerce kilit parke döşediğimiz mahallelerde bunu gördük ve vatandaşlarımız bundan çok memnun. İhtiyaçlar ve imkanlarımız dahilinde bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Hemşerilerimiz hizmetlerimizden memnun olması bizi mutlu ediyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı