Ege Haberleri

  Kılınç, “Canlı hayvan pazarı erken açılacak”

  Necati MALDAR / SÖKE, (DHA)
  09.08.2012 - 11:29 | Son Güncelleme:

  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Söke Ticaret Borsası'na yaptığı ziyarette, şap hastalığı nedeniyle kentte geçen aylarda yasaklanan canlı hayvan pazarıyla ilgili açıklama yaptı.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile girmesinin ardından seçim bölgesine gelen AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, ziyaretlerini sürdürüyor. Söke'ye gelen Kılınç, ilçedeki kurum ve kuruluşları ziyaret etti. Söke Ticaret Borsası'nı da ziyaret eden AK Parti'li Kılınç, burada açıklamalarda bulundu. Şubat ayında baş gösteren şap hastalığıyla ilgili alınan önlemlerin ardından bitme aşamasına geldiği sırada hastalığın yeniden görülmesi üzerine yasaklanan canlı hayvan pazarının düşünülenden daha erken açılacağı müjdesini verdi. Kılınç, “Bölgede yapılan boğa güreşleri hastalığın yayılmasında etkili oldu. Ancak son yapılan incelemelerde yeni şap hastalığı görülmedi. Bu nedenle Kurban Bayramı sonrasında açılması planlanan canlı hayvan pazarı öne çekildi ve Ramazan Bayramı'ndan sonra açılmasına karar verildi” dedi.

  KILINÇ, “ZEYTİNYAĞI MARKA OLMALI”

  Zeytin yağının Aydın'da marka olması gerektiğini dile getiren AK Parti'li Kılınç, “Maalesef zeytin ve zeytinyağını Denizli'den öteye taşıyamadık. İncirin tanıtımı için yapılan tanıtım filminin zeytin için de yapılmasını arzu ediyoruz. Ayrıca çiftçilerimiz organik tarıma yönelmeli. Bu konuda Nazilli öncü oldu” diye konuştu. Aşağı Büyük Menderes Havzası'ndaki nehir yatağında bu yıl içinde ıslah çalışmalarının başladığını hatırlatan Kılınç, “Şiddetli yağmurlar nedeniyle çalışmalar bir süre durdu. Bu yılki hedef Söke Ovası'na kadar ulaşmak” ifadelerini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı