Ege Haberleri

  Kestrel kapak oldu

  İlke İŞİSAĞ, (DHA)
  02.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BODRUM Ağanlar Tersanesi’nde iki yılda yapılıp, 7.5 miyon Euro’ya İrlandalı bir turizm şirketine satılan 33 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğindeki “Kestrel” isimli yat, geçen Mart ayında denize indirildi.

  Süper lüks yat, sektörün dünyanın önde gelen dergilerinden Yachting World’un Haziran sayısı sayfalarına taşındı. Dergi editörlerinden David Glenn’in bu ay Bodrum’a gelip, incelediği yatın ardından Ağanlar Tersanesi Genel Müdürü Erdem Ağan ile yaptığı röportaja dergide tam dört sayfa yer verildi.
  Gereken herşey var
  Glenn yazısında, “Yat, konforu, dayanıklılığı, kalitesi ve donanımı ile bir denizcinin ve yatçının isteyebileceği her şeyi bünyesinde barındırıyor. Denizcilikle ilgisi olmayanları bile cezbedecek güzellik ve konforda. Bu nedenle dört gün süresince incelediğimiz yata biz de hayran kaldık” dedi.
  Geminin yapım koordinatörü Ağanlar Tersanesi yöneticisi Erdem Ağan “Bodrum’da inşa ettiğimiz ve tamamı Türk usta ve işçilerinin yapımı olan yatın dünyaya tanıtılması ve övülmesi bizleri çok mutlu etti. Bu, Bodrumlu ustaların guletlerin dışında da neler yapabileceğini ve bölgemizde tersaneciliğin geldiği noktayı ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanından şirketlerden Bodrum’daki tersanelere şu an sipariş yağıyor. Editör Glenn yazısında teknenin konforlu, eğlenceli ve kompakt olduğunu vurgulamış. Özellikle yelken performansına değinen Glenn, performansı bu kadar yüksek seviyede tutabilen bu hacme ve bu boyutları sahip başka bir yat görmediğini ifade etmiş. En önemlisi ise Glenn, yelken sevmeyenlerin de bu yatta çok mutlu zaman geçirebileceklerini vurgulamış. Bu yazı bizi çok onurlandırdı. Bu bizim ve bölgemiz açısından paha biçilemez bir reklam. Yaptığımız süper yat ile milyon dolarlık tanıtımda yapmış olduk” diye dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı