Ege Haberleri

  Keskin'in falından bakanlık çıktı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  23.09.2013 - 01:46 | Son Güncelleme:

  Hisarönü'nde kahve içen Keskin'in el falına baktırdı.  CHP'nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, 30 yıl aradan sonra tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı gezdi. Falcı kadın, Hisarönü'nde kahve içen Keskin'in el falına baktı. Falda CHP'nin iktidarı Keskin'in bakanlığı çıktı.
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, bir düğüne katılmak için geldiği İzmir'de en son 30 yıl önce gittiği tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda kahve içti. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz, Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, Güzelbahçe Belediye Başkan aday adayı Uğur Yelekli'nin de yer aldığı kahve sohbetinde Keskin, Kemeraltı Çarşısı'nda eskiden konfeksiyoncu esnafın fazla olduğunu, şimdi kafeterya ve gıdaya yönelik işyerlerinin arttığını söyledi. Keskin kahvesini içerken yanına gelip el falına bakmak isteyen falcı kadına sol elini uzattı. Falcı, “CHP çok yükselecek, iktidar olacak. Siz de bakan olacaksınız” dedi.

  “TAYYİP'İN ÇIRAĞI”
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka Yamanlar'a yapacağı çöp tesisine, AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nun karşı çıkmasına ve bu konuda sert açıklamalar yapmasına tepki gösterdi. Keskin, “Milletvekili sınırlarını aşan bir açıklama yapmış. ‘Yaptırmam, ettirmem’ sözlerinden Tayyip'in çırağı olduğu anlaşılıyor. Çünkü ağababası da öyle diyor. Onun çırağı olmasının denemesini ilk kez burada yapıyor. Üstelik sosyal demokrat bir kültürden iyi kötü nasibini almış biri. Sosyal demokrat denizden az da olsa su içmiş bir insanın böylesine düzeyi düşük açıklamasını hoş karşılamıyorum. Çöp konusu, siyasi polemik haline getirilmez. İşi tahrik edeceğine yumuşatıp katkı koymasını beklerdim” dedi.

  “ÇÖPÜ TARTIŞARAK ÇÖZECEĞİZ”
  Keskin, çöp tesisine CHP'li Karşıyaka Belediyesi'nin de karşı çıktığının hatırlatılması üzerine “Biat kültürü ile hareket eden bir parti değiliz. CHP'de her şey özgürce tartışılır. Karşıyaka Belediye Başkanı'mız kendi seçmeninin isteklerini, taleplerini, özlemlerini takip edecektir. Büyükşehir Belediye Başkanı'mız da proje hazırlamış. Büyütülecek bir konu yok. Çöp konusunda teknoloji çok gelişti. Önümüzdeki günlerde iki başkan biraraya gelecek. Karşıyakalılar'ı rahatsız etmeyecek ancak kentin önemli bir sorununa katkı yapacak bir davranış içinde olacağız” dedi.

  “AZİZ BEY ZATEN ADAYDI“
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yeniden adaylık için dosya vermediği halde cumartesi günü Buca'da temel atma töreninde yerel seçim çalışmalarını başlatmasını değerlendiren Keskin, “Başkan Kocaoğlu üstü kapalı da olsa aday olacağını ilan etmiş. Aziz Bey zaten adaydı. Bugüne kadar başvurmadı ama Genel Başkan'la görüştüğünde düşüncelerini ifade ediyordu. Hayırlı, uğurlu olsun. İzmir ve Türkiye için iyi bir netice getirir. Kendisi çalışkan ve gayret sarf eden biri. İzmirliler'e de önümüzdeki dönemlerde de güzel hizmetler sunacağına inanıyorum” dedi.

  “SARIGÜL CHP'YE KAYDOLACAKTIR”
  İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geçmesi için kendisinin de içinde bulunduğu gruplarla önemli görüşmeler yapıldığını belirten Keskin, “Kendisi baştan beri CHP'ye sempati duyuyordu. CHP kültürünü almış, çalışmış, yerel yönetimlerde ciddi ve başarılı örnekler sergilemiş bu arkadaşımızın CHP'ye gelip partimizin mensubu olmasını arzuluyorduk. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki günlerde Sarıgül CHP'ye kaydolacaktır. Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu uygun görürse yerel seçimlere girecektir. Kendisi de başvurabilir. Başka formüller de üretilebilir. tüzüğün fraklı yorumları var. Hukuk kurallarının getirdiği engeller aşılabilir önemli olan görüş ve anlayış birliğine varılması. O birlik de sağlanmış durumda” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı