Ege Haberleri

  Kerime Nineye iftar sürprizi

  Necati MALDAR, (DHA)
  06.08.2012 - 10:38 | Son Güncelleme:

  Aydın’ın Söke İlçesi’ne bağlı Çavdar Köyü’nde muhtarlığın girişimi ve hayırsever ailelerin desteği ile toplu iftar yemeği düzenlendi.

  Köydeki kadınlar tarafından sahurda başlayan iftar yemeği hazırlıklarında, üç kazan keşkek, iki kazan aşure, iki kazan et yemeği ve üç kazan pilav ile salata akşama hazır edildi. Bin nüfuslu Çavdar Köyü’nde ilk kez yapılan toplu iftar yemeğine, komşu köyler de davet edildi. İftar saatine yaklaşıldığında, 72 yaşındaki Kerime Örnek, cep telefonundan Kaymakam Mehmet Demirezer’i arayarak, iftara katılmasını ve köylüleri memnun etmesini istedi. Kerime ninenin davetini kabul eden Demirezer, iftara yetişti. Bir saat önce telefonla konuştuğu ilçe kaymakamını karşısında gören Kerime Örnek, Demirezer’e sarıldı. İlçe mülki amirinin kendisini kırmayarak iftar yemeklerine katılmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Kerime Örnek, “Sahurdan bu yana komşularımızla yemek hazırlığı yaparak tatlı bir yorgunluk yaşadık. Kaymakamımızın aramıza katılması bizlerin yorgunluğunu unutturdu” dedi.
  Çavdar Köyü Muhtarı Adil Atmaz da, ilk kez düzenledikleri toplu iftar yemeğine yaklaşık bin 500 kişinin katıldığını belirterek, etkinliği geleneksel hale getireceklerini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı