Ege Haberleri

  Kenan Yavuz MÜSİAD üyelerine konuştu

  İZMİR (DHA)
  18.09.2015 - 15:32 | Son Güncelleme:

  MÜSİAD İzmir Şubesi'nin Eylül ayı dost meclisi toplantısının onur konuğu SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Türkiye Başkanı - CEO'su ve aynı zamanda MÜSİAD üyesi olan Kenan Yavuz oldu.

  Wyndham İzmir Özdilek Otel'de gerçekleşen toplantıya, MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, İzmirli sanayici ve işadamlarının yanı sıra birçok misafir ve davetli katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü: "Türk-Kürt kardeşliğini hiçbir güç ve kuvvetin bozamayacağını, ülkemizi bölmeye milletimizi birbirine düşürmeye çalışanların bu emellerini yerine getiremeyeceklerini bu emellerinin kursaklarında kalacağını ve muvaffak olamayacaklarını bu necip milletin buna müsaade etmeyeceğini herkesin bilmesini isteriz. Zaman, birlik olma; bu birlik ve beraberliği tüm dünyaya gösterme zamanıdır" dedi.

  Daha sonra kürsüye gelen SOCAR Türkiye Başkanı ve CEO'su Kenan Yavuz, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri aktardı. Yavuz, "Türkiye 2014 yılında Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk defa çok önemli bir atak gerçekleştirdi. Bu kamuoyunda pek bilinmeyen bir konu. Türkiye ilk kez kendi sınırları dışında iki doğal gaz kaynağına ortak oldu. 2 trilyon rezervi olan bir yatağa 1.5 Milyar dolar ödeyerek bir doğal gaz tüketicisi ülke olarak TPAO olarak doğalgaz kaynağına ortak oldu. Arkasından kanal projesine yüzde 30 ortak oldu. Bu iki önemli atak ve bu yapı Türkiye'nin bir enerji koridoru oluşturması ve varlığını hissettirmesi, bölgedeki gelişmeleri hareketlendirdi. Küresel güçler, içerideki maşaları marifetiyle içeride ve dışarıda iç açıcı olmayan hareketlenmelere sebep oldu. Bütün bunlarla mücadele edebilmek için de ekonomisi güçlü olan bir ülke olmak gerekir. Ekonominin güçlü olabilmesi için de üreten bir ülke olmak gerekir. Tüketen toplum değil, üreten toplum olmamız gerekir" dedi.

  Gecenin sonunda MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü SOCAR Türkiye Başkanı - CEO'su Kenan Yavuz'a katılımından dolayı teşekkür ederek adına dikilmiş orman fidanı sertifikası takdim etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı