Ege Haberleri

  Kemeraltı'na belediye servisi

  İZMİR (DHA)
  14.09.2012 - 10:34 | Son Güncelleme:

  İzmir'in en köklü alışveriş merkezi, tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın yeni eğitim öğretim dönemi hazırlıklarına Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'dan destek geldi.

  Okulların açılmasıyla birlikte aileler, önlük, çanta, kırtasiye araçları ihtiyaçlarını kaliteli ve ucuz alışverişin adresi Kemeraltı Çarşısı'ndan alabilecekler.
  İzmir'in alışveriş efsanesi Kemeraltı'nın canlanması ve eski günlerine dönebilmesi için devlet, millet, yerel yönetim işbirliğinin önemine değinen Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Kemeraltı denildiğinde konuyu tüm gerçekliğiyle ele almak gerektiğini söyledi. Kemeraltı Çarşısı'nın sorunlarına da değinen Başkan Tartan, “Geçmişten bu yana alışveriş merkezlerini kent merkezine çok yakın yerlerde planlamışız. Ancak gelişmiş ülkelere bakın, merkezle alışveriş alanları arasında en az 60-70 kilometre uzaklık var. Bu nedenle günümüzde Kemeraltı yerine büyük alışveriş merkezleri daha çok tercih edilir oldu. Kemeraltı'nın gelişimi bu yüzden çok önemli. Rekabet edebilir hale gelmesi gerekiyor. Maalesef işporta ve çığırtkanlığı engelleyemiyorsunuz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise işbirliği içinde olunmalı ve devletin gücünü biraz daha hissedilmeli” diye konuştu.
  Kemeraltı Çarşısı esnafından övgüyle bahseden Başkan Tartan, Çarşı'ya desteklerinin süreceğini söyledi. Kentin belli noktalarından ücretsiz servislerle Kemeraltı'na ulaşımı sağlayarak, okul alışverişinde kolaylık sağlayacaklarını belirten Başkan Tartan “Kemeraltı Çarşısı'nda gerçek bir güzellik var; benim oradaki esnaf arkadaşlarım geleneksel yapıyı koruyor. Ahi Evran kültürünü devam ettiriyor. Kemeraltı ucuzluk, kalite ve seçkinin bir arada sunulduğu ender noktalardan biri. Önümüzdeki günlerde kentin belli noktalarından ücretsiz servisler kaldırarak İzmirlileri Kemeraltı'nın tarih dolu samimi havasıyla buluşturmayı düşünüyoruz” dedi.
  13-14-15 Eylül tarihlerinde Konak mahallelerinden saat 11.00'de servis araçları kalkacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı