Ege Haberleri

  Kemeraltı’nda esnaf da işportacı

  Burcu TANER/ HÜRRİYET
  30.08.2013 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in en eski alışveriş mekanı tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda alevlenen işporta tartışmasına sanayiciler farklı bir yaklaşımla geldi.

  İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın esnafın işportacılara önlem olarak koyduğu saksıların kırılması ve tehdit edilmesiyle ilgili çıkışının ardından İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Hasan Küçükkurt da öneri getirdi. Konuyu dikkatle takip ettiklerini dile getiren Küçükkurt, dernek olarak İzmir’le ilgili her konuda sorumluluk almaya hazır olduklarını belirtti.

  İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ufuk Tutan ile Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Burak Çapraz’ın geçen yıl tamamladıkları Kemeraltı çalışmasını hatırlatan Küçükkurt, çalışmanın sonuçlarında “Kemeraltı işportacılarının bir bölümünün Kemeraltı yerli esnafının çalışanlarıdır” ifadesinin yer aldığını söyledi. “Esnaf işportacılık yapıyorsa bu işi bitiremezsiniz” diyen Küçükkurt, “Mülk sahipleriyle beraber esnafı da bu sürece dahil etmek gerekiyor. Dışardan gelen de vardır, ama içerdeyse yerli esnafla çözmek gerekir. Konuyu resmi veya yerel kurumlar tek başına çözemeyecektir. O yüzden genel sosyal ve ekonomik sorunlarla beraber irdelemek şart” diye konuştu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı