Ege Haberleri

  Kemeraltı esnafı dertli

  Hürriyet Haber
  18.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın İzmir’in ekonomik hayatının can damarı olduğunu belirten CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, “Çözüme partisel bakılmamalı. Çözüm için ortak akıla ihtiyaç var” dedi.

  TARİHİ Kemeraltı Esnaf Derneği’nin siyasi partilerle buluşmaları kapsamında son davetlisi CHP Konak İlçe Örgütü oldu. Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar’dan çarşının sorunlarını dinleyen CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, Kemeraltı’nın İzmir’in ekonomik hayatının can damarı olduğunu belirterek, “Çözüme partisel bakılmamalı. Çözüm için ortak akıla ihtiyaç var” dedi.
  İzmir’in can damarı
  İlçe Yönetimi ile birlikte Tarihi Kemeraltı Derneği’nin davetine katılan CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, Kemeraltı Çarşısı’nın İzmir ekonomisinin can damarı olduğunu belirterek, “Kemeraltı Çarşısı’nın canlanması İzmir’in ticari ve sosyal hayatının canlanması anlamına gelir. Buradaki sorunun çözümü için partisel olarak bakmamak lazım. Gerek genel gerekse de yerel anlamda iktidarı ve muhalefeti ile herkesin çözüm sürecine katkı koyması gerekiyor. Olaya benden olan yada olmayan diye bakarsak çözümsüzlükten başka bir şey üretemeyiz. Ortak paydamız ekonomik ve sosyal anlamda İzmir’i canlandırmak olarak hareket edersek, çarşımızın sorunları çözülür. İlk etapta Kemeraltı’na insanları çekmemiz lazım. Ulaşım ve park sorununu halletmemiz lazım. İnsanlarımız Kemeraltı’na inmek yerine kendilerine ulaşım imkanı sunan alışveriş merkezlerini tercih ediyor” diye konuştu.
  Esnafla birlikte hareket
  Kemeraltı esnafının her zaman yanında olacaklarını belirten Tunus, “CHP Konak İlçe Örgütü olarak sorunların çözümü için gerek iktidar gerekse de muhalefet ile ortak hareket etmeye hazırız. Önceliğimiz Konak ve İzmir’dir. Bu konuda Kemeraltı Esnafı’nın her zaman arkasındayız. Çarşının canlanması için gereken tüm çalışmada esnafımız ile hareket etmeye hazırız” dedi. Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar, Kemeraltı’nın sadece bir alışveriş merkezi olarak düşünülmemesi gerektiğini belirterek, “Bu çarşı İzmir’in yaşam kaynağıdır. İzmir’in tarihini bünyesinde barındıran çarşıdır. Şehir ekonomisinin canlanması için kentin dinamiklerini bir araya getirmek için çalışıyoruz. Bu tür toplantılarımız devam edecek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı