Ege Haberleri

  Kazdağları’nda Emmy’ci düğünü

  Çağla ERDİNÇ, (DHA)
  30.04.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’deki, mitolojide dünya güzellik yarışmasına tanık olan Kazdağı, şimdi uluslararası bir düğüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

  ÇANAKKALE’deki, mitolojide dünya güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan Kazdağları, şimdi uluslararası bir düğüne tanık olyacak. ABD’de televizyon yapımlarına verilen Emmy ödülü sahibi uluslararası belgesel yapımcısı Thomas Selim Walner ile aday olan sanat yönetmeni Irene Vandertop haziran ayında Yeşilyurt Köyü’ndeki Öngen Country Hotel’de evlenecek.
  Heyecan verici
  Tesisin sahibi avukat Mehmet Öngen, Walner ile Vandertop çiftinin evlenmek için tanrılar ve aşklar dağı olan, mitolojideki ismi ile İda’yı (Kazdağları) seçtiğini belirterek şunları söyledi:
  “Damat Thomas Selim Walner aynı zamanda iki defa Emmy ödülü almış, ayrıca kendi alanında başkaca ödüllerin de sahibi olan uluslararası ünlü bir belgesel yapımcısı. Annesi Türk, babası Alman, dedesi de 1922’de Özbekistan’ın ilk Buhara Cumhurbaşkanı. Gelin Irene Vandertop ise Emmy ödülüne aday olan sanat yönetmeni. Böylesine farklı kültür ve milletlerden oluşan iki aileyi bu özel günlerinde otelimizde buluşturmak gerçekten heyecan verici bir olay.”
  Yeşilyurt dolacak
  Öngen, düğünle ilgili hazırlıkların devam ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:
  “Nikah son derece özel bir ritüel ve kemanların eşliğinde Kazdağları’nda kıyılacak. Akşam düğün yemeği, otelimizin özel plajı olan Öngen Country Beach’de verilecek. Davetliler İngiltere, Almanya, Kanada, Hollanda, Gana ve Avustralya’dan Yeşilyurt Köyü’ne gelecek ve otelimizde dört gün boyunca konaklayacak Otelimizde yer kalmadığı için köyümüzdeki diğer otellerde de rezervasyon yapıldı. Yeşilyurt Köyü böylesine mutlu bir organizasyonda, dünyanın dört bir yanından gelen konuklarını misafir edecek.”


   

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı