Ege Haberleri

  Kazadan kurtuldu ama tam sevinemedi

  Yaşar CEYLAN / TORBALI, (DHA)
  26.07.2012 - 17:13 | Son Güncelleme:

  BODRUM’da çalışan kaynakçı Muhittin Sönmez (31), biri 4 aylık, diğeri 2 yaşında olan kızlarıyla eşini görmek için geçen ay Torbalı’ya geldi. Çocuklarının özlemine dayanamayan Sönmez, Torbalı’da iş bulmaya karar verdi. Sönmez, 27 Haziran’da kardeşi Mesut’u (18) da alıp babasının plakasız motosikletiyle, iş görüşmesi için Ayrancılar’a yola çıktı.  Yazıbaşı’nda, karşıdan gelen ve önündeki kamyona çarpmamak için şerit değiştiren Erol Özlü’nün yönetimindeki otomobil motosiklete çarptı. Motosikletten fırlayan Muhittin Sönmez’in sol kolu koparken kardeşinin vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluştu.
  Ambulansın önünde
  Bir ihbarla Yazıbaşı’na giden ambulans hemen durdu, görevliler iki kardeşe ilk müdahaleyi yaptı. Muhittin Sönmez’in kopan kolu da ambulansa konuldu ve iki yaralı Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Buradaki müdahale sonrası Sönmez, kopan kolun yerine dikilebilmesi için ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi. Ancak koldaki dokular öldüğü için kol yerine dikilemedi. İki kardeş, tedavileerinden sonra taburcu edildi.


  Kahreden fotoğraf

  Kazanın ardından ortaya çıkan bir fotoğraf, aileyi kahretti. Fotoğrafta kopan kolun, ambulansta sedyenin hemen yanına ve açıkta bırakıldığı görüldü. Kolun açıkta taşınması nedeniyle dokuların öldüğünü ve yerine dikilemediğini ifade eden aile, Sağlık Bakanlığı’na dava açmaya hazırlanıyor.
  Ağabeyinin yaşadığını, ancak kolunun yerine dikilemediğini kaydeden Duygu Sönmez, şunları söyledi:
  “Taşıma işi doğru yapılsaydı ağabeyim kolunu kaybetmeyecekti. En azından kopan kol temizlenip buz dolu bir poşete konulsaydı dokular ölmezdi. Birçok kazada yaralıların kolu kopuyor ve operasyonla yerine dikiliyor. Ağabeyim kazadan yaklaşık 1 saat sonra İzmir’e ulaşıyor. Buna rağmen hastaneye vardığında kolunun dokularının öldüğü belirtiliyor. Konuyu yargıya taşıyıp ihmali bulunanların cezalandırılmasını istiyoruz.”


  Kimse ilgilenmiyor

  Yaralarının kontrolü için hastaneye giden Muhittin Sönmez, “Bize çarpan kişi serbest bırakıldı. Bir kez bile arayıp sormadı. Ziyaretimize gelmedi. Hastaneye gidiyorum ilgilenilmiyor. Diz kapağımda çürüme varmış. Kangren olabilirmiş. Maddi durumumuz yerinde değil, kimse ilgilenmiyor, yardım bekliyorum. Kendi evimi boşalttım ve babaevine dönmek zorunda kaldım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı