Ege Haberleri

  Kaymakam devrede aşıklar evleniyor

  Fatih DALDAL, (DHA)
  28.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Bayramiç’in Dağoba Köyü’nde Emre Özkan (19), internette chat yaparken tanışıp aşık olduğu Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nden Buket Şirin’i (18) kaçırdı.

  ÇANAKKALE Bayramiç’in Dağoba Köyü’nde ailesiyle çiftçilik yapan Emre Özkan (19) internette chat yaparken, yaklaşık 2 yıl önce Şanlıurfa Siverek’ten lise son sınıf öğrencisi Buket Özkan (18) ile tanıştı. Gençlerin arkadaşlığı kısa sürede aşka dönüştü, evlenmeye karar verdiler. Ancak iki genç, ayrı coğrafyalarda ailelerin evliliğe karşı çıkacaklarını görünce fırtınalı yolculuk başladı.

  Emre Özkan’ın durumu anlattığı ailesi, "Sana o kızı vermezler. Boşuna uğraşma. Ayrıca daha senin askerliğin var" diyerek vazgeçirmek istedi. Ancak Özkan, vazgeçmeyip sevdiği kızı kaçırma planları yaptı. 20 gün önce de Siverek’e giderek önceden haberleştiği Buket Şirin’i alarak Bayramiç’e döndü. Şirin, merak etmemeleri için Bayramiç’ten ailesini telefonla arayıp sevdiği gence kaçtığını anlattı.

  Yuvalarını kuralım

  Bunun üzerine genç kızın ağabeyleri doktor Aydın Şirin ve öğretmen Nedret Şirin ile yakınları Bayramiç’e geldi. Buket’i geri götürmek isteyen Şirin Ailesi’ni ikna etmek ise Bayramiç’in Şanlıurfalı Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı’ya düştü. Kaymakamın Şanlıurfalı olduğunu öğrenen Şirin Ailesi, olup bitenleri anlatarak yardım istedi. Kaçırılan kızkardeşlerini geri götürmek istediklerini ileten ağabeylere Atçı, "Gençler birbirlerini sevmiş ve evlenmeye karar vermiş. Ailelerin tepkisinden korktukları için de kaçmış. Gençleri ayırmak yerine gelin hep birlikte yuvalarını yapalım" diyerek ikna etmeye çalıştı.

  Şirin Ailesi daha sonra Dağoba Köyü’ne giderek iki gençle görüştü. Kız kardeşleri Buket’in fikrini alan ağabeyler, ikna olup evliliğe onay verdi. Üç gün sonra gençler Bayramiç Hükümet Konağı’ndaki Nüfus Müdürlüğü’nde nikahlandı. Nikah törenine Kaymakam Atçı da katıldı. Gençlerin 15 gün içinde düğün yapacakları öğrenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı