Ege Haberleri

  Kavuklar’dan cam gökdelen

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  04.09.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayraklı’daki iş merkezi 24 katlı, 100 metre yüksekliğinde olacak. 65’inci metresinde spor merkezi, çatısında bar bulunacak binanın 171 ofisinden 60’ı satıldı. Ofislerin kapıları parmak iziyle açılacak.

  İZMİR’de Kavuklar Grubu’nun gayrimenkul bölümünün başına iki yıl önce geçen Abdullah Kavuk’un 25 yaşındaki oğlu Metehan Kavuk, 50 milyon dolarlık prestij projesi hazırladı.

  Bayraklı’da, İzmir-Ankara asfaltı üzerinde yapımına başlanan 24 katlı 100 metre yüksekliğindeki iş merkezinin dış cephesi tamamen camdan yapılacak. Günışığından yararlanmak amacıyla camdan tasarlanan gökdelenin altında beş büyük marka mağaza açacak. Cam gökdelende ofislere giriş parmak iziyle yapılacak.

  Metrekaresi ortalama 2 bin 150 dolar olan ofislerin en küçüğü 84, en büyüğü 145 metrekare büyüklüğünde. 171 ofisten 60’ının satışı gerçekleşti. Ofisleri daha çok mimarlar, avukatlar, medikal şirketler, bilişimciler, ithalat ve ihracat firmaları tercih etti.

  2012 sonunda teslim

  15’inci katta 65 metre yükseklikte spor yapma zevkini yaşatacak gökdelende ünlü restoranlar, çatısında da bar olacak. 2012 sonunda teslim edilecek gökdelen için ‘Kristal’ diyen Metehan Kavuk, şunları kaydetti:

  “Prestijli bir proje olacak. İstanbul, Ankara, Aydın ve Manisa’dan gelenleri, kente girişte bu gökdelen karşılayacak. 300 araçlık otoparkımız olacak. Taleplerin yüzde 25’i yatırıma yönelik, ancak kiralamayı biz yönlendiriyoruz. Çünkü bu konuda seçici davranıyoruz.
  Özellikle küçük ofislere ilgi çok fazla. Ofislerde tuvalet ve mutfak olacak ve tüm aksesuvarlarıyla birlikte teslim edeceğiz. Seminer ve toplantı salonları da bulunacak. Akıllı binada her türlü güvenlik senaryosu da hazır. İnsanlar kendilerini beş yıldızlı otelde hissedecek. Ofislerden 14’ünü kendimiz kullanacağız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı