Ege Haberleri

  Kavacık festivaline fotoğraflı başlangıç

  İZMİR, (DHA)
  16.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Karabağlar İlçesi'nin üzümleriyle ünlü Kavacık Köyü'nde bu yıl düzenlenecek festival için hazırlıklar başladı. Fotoğrafçılar Kavacık'ın en güzel karelerini çekerek, festivalin başlangıcına renkli bir katkı yaptı.

  19-21 Eylül arasında düzenlenecek olan Kavacık Üzüm Festivali için, bu güzel köyü görüntülemek isteyen İzmir Fotoğraf Dostları'ndan (İZFOD) 35 fotoğrafçı, Karabağlar Belediyesi Kent Tasarım Atölyesi'nin (KETA) organizasyonunda bir araya geldi. Gün boyu ellerinde fotoğraf makinesi, görüntü avcılığı yapan ve en güzel kareyi yakalamak isteyen fotoğrafçılara köylüler yakın ilgi gösterdi.

  Kavacık festivaline fotoğraflı başlangıç

  KAVACIK'LI KADINLAR KOOPERATİFLEŞİYOR

  Kavacık'ta aynı zamanda köyde bulunan kadınların ürünlerini pazarlamaları ve köyün adının duyurulmasını sağlamak adına kooperatifleşme çalışmalarında da sona gelindi. Kooperatif çalışmalarının tamamlanmasıyla markalaşma yolunda da önemli adımlar atılmış olacağı belirtildi.
  Karabağlar TOKİ konutlarından 18 kilometre uzaklıkta olan yeri, iklimi ve dokusu ile İzmirlilerin her geçen gün ilgisini çeken Kavacık Köyü her yıl geleneksel olarak düzenlenen üzüm festivali ile dikkatleri topluyor. Bu yıl daha iddialı bir festival hazırlığı içerisinde olan Karabağlar Belediyesi ekipleri, asıl amacın sadece festivallerde kalabalık olan Kavacık değil, 365 gün ziyaret edilen bir Kavacık yaratmak olduğunu, bunun için çalışma yapıldığını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı