Ege Haberleri

  Katil babaya evlat verilir mi

  Taylan YILDIRIM (DHA)
  07.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Çeşme ilçesinde, yeniden birleşmek istediği boşandığı eşi Burcu Taşçı’nın, barışma teklifini kabul etmeyip “seni sevmiyorum, seninle evlenmeyeceğim” sözlerine sinirlenip iki çocuğunun gözleri önünde 23 yerinden bıçaklayarak öldüren S.Y. hakkında, ağışlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Burcu Taşçı’nın annesi Gülten Keser ise, torunlarının velayetinin babalarına verilmesine isyan edip hukuk mücadelesi başlattı. Olay, geçen Haziran ayında İzmir - Çeşme Otoyolu, Alaçatı yakınlarında meydana geldi. Babasına ait işyerinde çalışan S.Y., iki yıl önce boşandığı eşi Burcu Taşçı’yla tekrar birleşebilmek için yanlarına iki çocuğunu da alıp tatile çıktı.

  Çocuklarının gözü önünde

  Çeşme ilçesinde S.Y., ayrıldığı eşi Burcu Taşçı, 2 yaşındaki oğlu Bertay Yıldırım ve eşinin ilk evliliğinden olan 11 yaşındaki Mert Pırasa’yla, otele yerleşip denize girerek piknik yaptı. Daha sonra İzmir’deki evlerine gitmek için yola çıkan S.Y., tatil süresince sık sık tekrarlağı barışma teklifini araç içerisinde yineledi. Burcu Taşçı, boşanmalarının ardından iddiaya göre kendisini sürekli rahatsız eden ve barışmak isteyen S.Y.’nin son teklifini de reddetti. Bu sırada başlayan tartışmada, yola atlamak isteyen Taşçı, aracın eski eşi tarafından durdurulması üzerine ise kendisini bu kez içerisinde kilitledi. Taşçı’nın, “Seni sevmiyorum, seninle evlenmeyeceğim” şeklinde bağırmasına sinirlenen öfkeli koca, zorla kapıyı açıp talihsiz kadına saldırdı. Burcu Taşçı, vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı 23 bıçak darbesiyle ağır yaralı olarak kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olayın ardından dağlık araziye doğru bir süre kaçan S.Y.’de, bileklerini kesip intihar girişiminde bulunduğu kayaların arasında baygın halde yerde yatarken bulundu. Tedavisinin ardından tutuklanan zanlı, hakkında İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruymasının Eylül ayında yapılacağı öğrenildi.

  TORUNLARINI İSTİYORLAR

  Kızının ölümüyle yıkılan anne Gülten Keser, kızının ölmesi üzerine velayetleri kanun gereği katil zanlısı S.Y.’ye geçen torunları için hukuk mücadelesi başlattı. S.Y.’nin yakınlarının bu nedenle torunları 5 yaşındaki Kardelen ve Bertay’ı almak istemesi üzerine Gülten Keser, Karşıyaka Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Torunlarının babalarının kızını öldürdüğünü ve halen cezaevinde bulunduğunu bu nedenle de velayetin kaldırılmasını isteyen Gülten Keser, “Sürekli S.Y.’nin yakınlarınının taciz ve tehditi altındayız. Kızımı aldılar ama torunlarımı vermemek için elimdeki tüm imkanı kullanacağım. Onları kızımdan bana kalan emanet. Kızım iyi niyetini canıyla ödedi. Onu öldüren eski damadımın en büyük cezayı almasını istiyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı