Ege Haberleri

  Kasırga’da 11 tahliye

  Hürriyet Haber
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya merkezli olarak dört kentte gerçekleştirilen, ‘Kasırga’ adı verilen operasyonla ilgili 105 sanıklı dava İzmir 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ihalelerde başkanın görevi olmadığını, hiçbir ihale aşamasında kimseyle telefonla görüşmediğini dile getirdi. Maddi sıkıntısı olmadığını, mal varlığının böyle işlere tenezzül gerektirmediğini söyleyen Sözen, ailesiyle bir camın arkasından konuşmanın çok zor olduğunu, tahliyesini istediğini söyledi.
  Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe de, görev süresi içerisinde üç ihale yapıldığını, önceki dönemlere göre daha dikkatli davrandıklarını dile getirdi. Savunma yapan diğer tutuklu sanıklar da haklarındaki suçlamaları reddederek tahliye talebinde bulundu.
  Gece geç saatlere kadar süren davanın ilk duruşmasının sonunda, aralarında Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Kaya’nın da bulunduğu 11 tutuklu tahliye edildi. Manavgat ve Korkuteli belediye başkanlarının da bulunduğu diğer 25 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

  Tatı’dan destek

  Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Kaya’yı, cezaevinden çıkışta Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ve çalışanlar karşıladı. Belediyeye gelen Kaya, başını öne eğecek bir davranışı olmadığını, daha çok çalışacağını kaydetti. Tatı ise, tutuklamanın ardından söylediği “Ben arkadaşlarıma kefilim” sözünü hatırlatarak, diğer çalışma arkadaşı Fatih Kara’nın da kısa süre sonra serbest kalacağına inandığını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı