Ege Haberleri

  Karşıyaka'ya 10 bin fidan daha

  Hürriyet Haber
  10.01.2015 - 01:10 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir kent bırakma hedefiyle, 2015 yılında 10 bin fidan dikecek, kente yeni yeşil alanlar kazandırılacak.

  Karşıyaka Belediyesi, 2015 yılında hayata geçireceği yeşil alan ve ağaçlandırma faaliyetleriyle kentin çehresini değiştirmeyi planlıyor. 2014 yılında Karşıyaka’daki park ve yeşil alanlara farklı türlerde 6 bin adet ağaç ve bitki diken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu yıl da 10 bin fidanı toprakla buluşturacak.

  YENİ ALANLAR YARATILACAK

  Karşıyaka’da yüzde 5 olan kişi başına düşen yeşil alan oranı da yeni yapılacak park ve yeşil alanlarla birlikte yüzde 7’ye çıkartılacak. Yeni park, spor alanları ve mevcut parkların revizyonu ile birlikte, toplam 45 adet yeşil alan kente kazandırılacak. Ayrıca, 30 adet çocuk oyun alanı yenilenecek. Kentin farklı noktalarına yüzbinlerce çiçek dikilecek.

  "BİNA DEĞİL, AĞAÇ DİKİYORUZ"

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Yerel seçim sürecinde, bina değil ağaç diken bir belediye başkanı olacağımı söylemiştim. 2014’te doğayı, yeşili koruyan bir belediyecilik anlayışıyla çalıştık ve binlerce ağaç diktik. 2015 için hedeflerimiz daha da büyük. Yeşil alan oranımızı artırmaya, daha çok alana ağaç dikmeye ve kentimizi yılın her döneminde çiçek gibi yapmaya özen göstereceğiz. Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha yeşil bir Karşıyaka bırakacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı