Ege Haberleri

  Karşıyaka'nın mazereti yok

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  30.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önümüzdeki sezon doğrudan Süper Lig parolasıyla yola çıkacaklarını açıklayan Çalışkan, “Şampiyonluk dışında başarı kriteri olamaz” dedi. KSK’yi 100. yılında devler arenasında görmek isteyen Selçuk Yaşar’ın desteğini 10 milyon TL’ye çıkaracağı öğrenildi.

  KARŞIYAKA’da Onursal Başkan Selçuk Yaşar ve Belediye Başkanı Cevat Durak’ın desteğiyle başkanlık koltuğuna oturan Belediye Başkanvekili Hüseyin Çalışkan, “Süper Lig’e çıkmak zorundayız. Artık mazeretimiz yok” dedi. “Play-Off’a gücümüz yetmediğini gördük” ifadesini kullanan Çalışkan, “İzmir bu konuda başarısız olduğunu ispatladı. Hedefi Play-Off olarak belirlemek anlamsız. Önümüzdeki sezon şampiyonluk dışında başarı kriteri olamaz” şeklinde konuştu. Bu sezon bazı temel yanlışlar yapılmadığı takdirde takımın Süper Lig’e çıkabileceğini hatırlatan Çalışkan futbol takımının ana hatlarını koruyup takviye yapacaklarını ifade etti.

  Güçlü futbol şubesi

  Günübirlik anlayışı terketmeliri gerektiğini belirten Başkan Çalışkan, “Kısa vadeli kaynak yaratacak projeler geliştireceğiz. Kongrede hissedilen enerjiyi sezona yayacağız” şeklinde konuştu. Çalışkan, Karşıyaka Belediyesi’ndeki görevini de başkanlığa paralel olarak sürdürecek. Görev dağılımını pazartesi günü yapacak yönetimde Tayfun Yelkenbiçer, Selahattin Sakıpağa, Azad Yeşil, Celal Doğanalp ve Mustafa Özçakar futbol şubesinde, Nazım Torbaoğlu, Gökhan Şensan ve Fatih Diniz basketbol, Ufuk Kele voleybol şubesinde çalışacak. Eski milli atlet Semra Aksu, 10 yıllığına devralınan Karşıyaka Stadı’nda atletizm şubesini yeniden kuracak.

  Kesenin ağzı açılacak

  Kongredeki konuşmasında, kulübün 100. yılını kutlayacağı 2012’de mutlaka Süper Lig’de olmaları gerektiğinin altını çizen Selçuk Yaşar’ın da yeni sezon için holdingten kulübe büyük bölümü transfer döneminde olmak üzere 10 milyon TL aktaracağı öğrenildi. Yaşar bu sezon 4 milyon 988 bin TL’si holdingten olmak üzere kulübe 6.5 milyon TL’lik katkı yaptı. Yönetimin transfer yasağını kaldırmak için Federasyon’a 2.4 milyon yatırması gerekiyor. Mevcut futbol takımının 2 milyon, altyapının 85 bin, basketbolcuların 227 bin TL, 119 bin euro, voleybolcuların 299 bin TL, 20 bin euro alacağı var. İcralık piyasa borçları ise 1.5 milyon TL.

  Erdoğan Arıca ile yola devam

  KARŞIYAKA’nın önceki gün seçilen yeni yönetimi ilk icraat olarak Teknik Direktör Erdoğan Arıca’yla bir araya geldi. Sözleşmesi süren tecrübeli teknik adamla önümüzdeki sezon da çalışılması konusunda fikir birliğine varıldığı toplantıda sezon değerlendirmesi, gelecek sezon kadrosunun planlanması yapılıp kalacak gidecek futbolcularla ilgili rapor alındı. Yöneticiler yarından itibaren sözleşmesi biten 13 oyuncudan kadroda tutulmak istenen isimlerle bir araya gelip anlaşma zemini arayacak.

  Kadroda büyük operasyon

  KARŞIYAKA yönetimi, Teknik Direktör Erdoğan Arıca’yla yaptığı ilk toplantıda gidecek ve kalacak isimleri belirledi. Sözleşmesi biten Köksal, Mutlu, Serdar, Emrah, Serkan, Ufuk, Kerem, Cem, Akın ve Mete’nin yanı sıra mukavelesi sürmesine rağmen ayrılmak isteyen kaleci Ramazan’la yollar ayrılacak. Yönetim yarın Kaptan Okan, Fuat ve Volkan’la görüşerek anlaşma zemini arayacak. Kalecilerden sadece Necati kadroda kalırken, bu mevkii başta olmak üzere eksik yerler yıldız isimlerle takviye edilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı