Ege Haberleri

  Karşıyaka'da Tuncay Özkan izdihamı

  Hürriyet Haber
  05.08.2014 - 14:27 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi tarafından organize edilen söyleşi ve imza gününe katılan Gazeteci- Yazar Tuncay Özkan, sevenlerinin ilgisiyle karşılaştı.

  Latife Hanım Köşkü Anıevi bahçesinde gerçekleşen buluşmaya çok sayıda kişi katıldı. Uzun yıllar cezaevinde kaldıktan sonra, bir süre önce özgürlüğüne kavuşan Gazeteci Yazar Tuncay Özkan, cezaevinde yaşadıklarını ve bundan sonra yapacaklarını anlattı. Özkan’ın sözleri sık sık alkışlarla ve "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" sloganıyla kesildi. Söyleşinin ardından Özkan okurlarına kitaplarını imzalamak istediğinde kuyruk oluştu.

  "KİMSEYE ZULMETMEYİZ"

  Karşıyakalıların sevgi ve ilgisinden dolayı son derece mutlu olduğunu dile getiren Gazeteci- Yazar Tuncay Özkan, "Biz kimseye zulmetmeyiz. O yüzden ağacı, yeşili, insanı savunuruz. Cezaevindeyken gördüm ki sizlerin vicdanından daha büyük bir değer yok. Adaletin, hukukun, vicdanın, iyiliğin olmadığı yerde insanlık olur mu? Bu değerleri ömrümün sonuna kadar savunacağım" diye konuştu.

  Tuncay Özkan’ı Karşıyaka’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Karşıyaka Türkiye’nin aydınlık yüzüdür ve barışın, hoşgörünün kentidir. Atatürk değerlerini en iyi anlatan ve yaşatan kenttir. 1923’ün kuruluş felsefesini anlayamayanlar, 2023 vizyonunu göremeyecekler. Karşıyaka olarak, Türkiye’ye önemli ve örnek mesajlar vermeye devam edeceğiz" dedi.

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin de Türkiye’nin siyasi olarak önemli bir virajdan geçtiğini, vatandaşların sağduyusu ve özverisi sayesinde sıkıntılı günlerin geride kalacağını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı