Ege Haberleri

  Karşıyaka'da kışa hazırlık

  Hürriyet Haber
  27.09.2014 - 01:17 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, şiddetli yağış, su baskınları ve mevsimden kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşı, ilçe genelindeki tüm mazgal ve kanallarda temizlik çalışması yaparken moloz toplama çalışmalarını hızlandırdı. Belediye ayrıca, kış aylarında yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı 30 kişilik acil müdahale ekibi oluşturdu.

  Kış ayları boyunca, su ve sel baskınları, kanal taşmaları ve her türlü olumsuzluğa karşı önlem almak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, vatandaşların iş ve günlük yaşamda sıkıntı yaşamaması için çalışma başlattı. İlk olarak kent genelindeki yağmur suyu tahliye kanalları ve mazgallar temizlenmeye başlandı. Bayram öncesinde temizlik çalışmalarının tamamlanacağı belirtildi.

  Karşıyakada kışa hazırlık

  ACİL MÜDAHALE TİMİ
  Örnekköy, Cumhuriyet Mahallesi ve Şemikler gibi bölgelerdeki toprak yollarda asfalt, beton ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına da hız verildi. 30 kişilik acil müdahale ekibi de tüm teçhizatıyla kışa hazır hale getirildi. Yaşanan olumsuzluklara, TİM'in, 3'er kişilik gruplar halinde zaman kaybetmeden müdahale edeceği belirtildi. Belediyeye ait araçların kışlık bakımları da yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri ise Karşıyaka'nın yeşil alanlarını soğuk günlere hazırlamaya, ağaçları budamaya başladı.


  EKİPLER ALARMDA OLACAK

  Karşıyaka'da kış aylarının huzurlu bir şekilde geçmesi için çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "İlgili birimlerimiz kış aylarında hava şartları nedeniyle yollarda, sokaklarda hiçbir sıkıntı yaşanmaması için hazırlıklarını sürdürüyor. Çalışmalarımız kış boyunca da devam edecek. Acil müdahale ekibimiz alarmda olacak ve gruplar halinde olaylara müdahale edecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı