Ege Haberleri

  Karşıyaka'da işbirliği

  Hürriyet Haber
  11.09.2013 - 01:34 | Son Güncelleme:

  Kentsel dönüşümde işbirliği yapılıp beraber hizmet verecekler.


  Geçtiğimiz günlerde kaya düşmesi sonucu evleri hasar görerek mağdur olan İzmirliler'in yaraları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Daire Müdürlüğü ve Karşıyaka Belediyesi'nin ortak çalışmaları sonucunda sarılacak.
  Kısa zaman önce Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi Eski Taş Ocağı mevkiinde kaya düşmesi sonucu binaların büyük hasar görmesi ile mağdur olan vatandaşların yaraları sarılmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ve Karşıyaka Belediyesi ortaklığında yürütülen çalışmalarda yapılan tespitler doğrultusunda 2,6 hektarlık alan 06.09.2013 tarihli Bakanlar Kurulu kararı itibariyle riskli alan edildi.
  Riskli bölge ilan edilen alana yönelik Kentsel Dönüşüm kapsamında yürütülecek olan ve yaklaşık 400 kişiyi ilgilendiren çalışmalar Bakanlık denetiminde gerçekleştirilerek tespit, tahliye ve yıkım aşamalarının her birinde hak sahiplerine düşük faizle kredi desteği verilecek. Bu alanda mağdur olan İzmirliler'in her türlü harç ve ücretten muaf tutulmaları sağlanacak. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü İl Müdürü Erkan Yaşacan, mağdur olan vatandaşlara ilk 5 ayı peşin olmak üzere 18 aya kadar kira yardımları yapılacağı bilgisini de verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı