Ege Haberleri

  Karşıyaka'da engelsiz çocuk parkı

  Hürriyet Haber
  13.12.2014 - 11:34 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi, çocuk oyun parklarında engelli çocuklara yönelik düzenleme başlattı. Her mahallede en az bir parkı "engelsiz" hale getirecek olan belediye, engelli çocukların rahatlıkla kullanabileceği oyun gruplarını parklara yerleştirmeye başladı.

  Karşıyakada engelsiz çocuk parkı

  Zübeyde Hanım Mahallesi'ndeki Temizocak Parkı ile başlayan çalışma sonunda, Karşıyaka'daki 27 mahallenin tamamı birer 'engelli dostu' oyun parkına kavuşmuş olacak. Belirlenen parklara, 3 - 8 yaş grubu engelli çocukların kullanımına yönelik, özel olarak tasarlanmış, güvenlikli salıncak ve kaydıraklar yerleştirilecek. Parkların giriş ve çıkışlarında da engelli vatandaşlar için gerekli düzenlemeler yapılacak.
  Karşıyakada engelsiz çocuk parkı
  Engelli vatandaşların fiziki ve sosyal engellere takılmadan, huzurlu ve mutlu yaşadığı bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Engelsiz Karşıyaka hayalimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sokaklarımızı, kaldırımlarımızı engelli yurttaşlarımız için düzenlerken, çocuk oyun parklarımızı da engelsiz hale getiriyoruz. Engelsiz parklarımızın sayısını artıracağız. Tüm çocuklarımız, gönüllerince oyunlar oynayacak ve eğlenecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı