Ege Haberleri

  Karşıyaka'da ağaç operasyonu

  İZMİR (DHA)
  16.04.2016 - 13:28 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka tramvay çalışmaları nedeniyle tescilli palmiyeler dışındaki bir grup ağacı taşıyacağını açıkladı.

  Karşıyakada ağaç operasyonu

  Karşıyaka tramvayı hat döşeme çalışmalarının sahile ulaşması nedeniyle bölgede ağaç tespiti yapan Büyükşehir Belediyesi, tescilli palmiye ağaçlarını koruyarak diğer ağaçları "zarar görmeden taşıma" kararı aldı.

  Buna göre mevcut hat üzerinde kalan Karşıyaka sahil kara tarafındaki 19 adet turunç, 10 adet zakkum, 1 adet Kıbrıs akasyası, 2 adet mimoza ile deniz tarafında Karşıyaka İskele’ye kadarki kısımda bulunan 4 adet okalüptüs, 10 adet selvi, 1 adet hurma, 1 adet alev ağacı, 2 adet akasya, 24 adet karabiber ve 12 adet mimoza ağacı, önümüzdeki günlerde yerinden alınıp Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı fidanlığına taşınacak. Taşınan ağaçların bulunduğu bölümler ve çevresinin yeşil dokusu, İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi kapsamında yapılacak yeni tasarım, peyzaj düzenlemeleri ve nitelikli uygun ağaçlarla daha da zenginleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bostanlı-Alaybey arasındaki sahil şeridini yenileme çalışmaları ise devam ediyor.


  Etiketler: tramvay
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı