Ege Haberleri

  Karşıyaka ve Göztepe el ele verdi

  Hürriyet Haber
  10.09.2015 - 18:56 | Son Güncelleme:

  Üç büyüklerin teröre karşı birlik mesajı vermek için Süper Lig’in 4’üncü haftasındaki maçlar öncesi sahaya aynı tişörtle çıkma kararı almasının ardından İzmir’in iki ezeli rakibi Kaf-Kaf ve Göz-Göz de ortak forma reklamıyla buluştu.

  İki yaka ilk kez buluştu

  Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bugünlerde İzmir’de tarihi bir imza gerçekleşti. Folkart Yapı, iki ezeli rakip, ebedi dost Karşıyaka ve Göztepe’yi ortak forma reklamıyla buluşturdu. Tanıtım toplantısında Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten ve Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil de ilk kez bir araya gelerek iki yakadan taraftarlara dostluk mesajı verdi.

  Tüm yurda mesaj olsun

  Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “İki kulüp belki de tarihlerinde ilk kez bir araya geldi.Hep birlikte dostluk, beraberlik mesajı verelim istediler. Tek tek gelseler sıcak bakmazdım, ama böyle bir teklif beni son derece mutlu etti. İzmir olarak Türkiye’ye kardeşlik, dostluk mesajı veriyorsak ne mutlu bize” diye konuştu.

  Mehmet Sepil (Göztepe)

  Göztepe - Karşıyaka rekabeti uluslararası çapta bilinen bir sembol. Saha içi rekabetin saha dışı hırçınlığa taşındığı günlere geldik. Birlikte hareket edip bu tür olayları azaltmayı planlıyoruz.

  Ali Erten (Karşıyaka)

  Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bugünlerde bizlerinde yapabileceği şeyler olabilir. Bu düşünceyle yola çıktık. Rekabetin sahada olması çok güzel ama saha dışında da böyle mesajlar önemli.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı