Ege Haberleri

  Karşıyaka tiyatro yılı

  İZMİR (DHA)
  31.08.2015 - 18:03 | Son Güncelleme:

  Bu yıl 20'nci gurur yılını kutlayan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, dört oyunla sezona 'merhaba' diyecek. Ekim ayında perde açacak olan tiyatro, yıl boyunca; çocuklar için Tembel Karınca Çiçi ve Peter Pan ile yetişkinlere yönelik Oyunun Oyunu ile Fosforlu Cevriye oyunlarını sahneleyecek.

  Genel Sanat Yönetmenliğini Zekeriya Hocalar'ın yaptığı Karşıyaka Belediye Tiyatrosu yeni sezon hazırlıklarını yaz boyunca sürdürdü. Yaz döneminde açılan kurslara 380 tiyatrocu adayı katıldı. Ön elemeden sonra kurslara kabul edilen 104 öğrenci, üç ay boyunca, haftada dört gün, oyunculuk, ses, ritm, diksiyon, doğaçlama, mimik ve karakter eğitimi aldı. Sezon sonu gösterilerini 3 ve 4 Eylül'de yapacak olan kursiyerler, Yılmaz Erdoğan, Haldun Taner, Müjdat Gezen, Turgut Özakman ile uluslararası üne sahip Anton Çehov, Tennessee Williams gibi yazarların eserlerinden derlenen bölümleri sahneleyecek.

  Kursların sonunda başarılı olan çiçeği burnunda tiyatrocular, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu'nun sene boyunca sergileyeceği oyunlarda da sahne alacak. Ziya Gökalp ve Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde; çocuklar için Tembel Karınca Çiçi ve Peter Pan ile yetişkinlere yönelik Fosforlu Cevriye ile Oyunun Oyunu oyunları; her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sahnelenecek. Bir sezon boyunca yaklaşık 180 oyuncu sahneye çıkıp yeteneklerini sergileyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı