Ege Haberleri

  Karşıyaka’nın tiyatrocuları

  Hürriyet Haber
  23.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka’da düzenlenen Tiyatro Şenliği kapsamında gruplar tarafından 14 gün ve 14 gece boyunca Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde her gün değişik bir oyun sahnelenecek.

  KARŞIYAKA Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen Cahit Atay Liselerarası Tiyatro Şenliği, kortejle başladı. Karşıyaka Kaymakamlık önünde buluşan öğrenciler, tiyatrodaki kostümleri ile birlikte ellerindeki dövizlerle yürümeye başladı. Karşıyaka Belediye bandosu eşliğinde danslar edip gösteriler sunarak Karşıyaka Çarşısı’na giren tiyatrocuları çevredekiler alkışlayarak destek oldu. Korteje katılan öğrenciler, şarkılar söyleyerek Karşıyaka Anayasa Meydanı’na kadar yürüdü. Bir öğrenci ve bir öğretmen şenlik hakkında konuşma yaptılar.

  Hayatımıza önemli katkı

  Konuşmalarda tiyatronun kendilerine yaptığı katkılar anlatıldı emeği geçenlere teşekkür edildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Gökdemir de konuşmasında şunları söyledi:

  “Tiyatro hayattır. Bu festival de hayatımıza önemli katkılar sağlıyor. Öğrencilerimiz derslerden geri kalmadan okullarında zaman ayırarak tiyatro eğitimi aldı, şimdi sahneye çıkıp yeteneklerini gösterme zamanı geldi. Hepsini bu medeni davranışları nedeniyle kutluyorum. Karşıyaka Belediye Başkanımız Cevat Durak’a, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa İslamoğlu’na, emeği geçen eğitmenlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı